Sposobów na wypoczynek jest mnóstwo – dla jednych będzie to filiżanka aromatycznej kawy i przyjemne popołudnie na hamaku z książką, inni relaksują się podczas koszenia trawy, a jeszcze inni odpoczywają przy cieple biokominka i oglądaniu filmu w telewizji. Są jednak sytuacje, w których potrzebujesz nie tylko odpocząć po ciężkim dniu, ale także zadbać o swoje ciało, które jest spięte i obolałe przez całodzienne siedzenie przed komputerem lub pracę fizyczną. Doskonałym sposobem na relaks jest wówczas masaż.

najpopularniejsze rodzaje masażu ciała

O dobroczynnym wpływie masażu na nasze ciało wiemy już od wielu lat. Odpowiednie rozmasowywanie poszczególnych partii ciała niweluje stres, poprawia ukrwienie całego ciała, a także łagodzi różnego rodzaju bóle. Poprzez określenie „masaż” uważamy precyzyjne ruchy osoby masującej (masażysty), który stosując określone techniki – oklepywanie, ugniatanie, naciskanie, rozcieranie – masuje nasze ciało. Poniżej przedstawiamy nasze TOP 5 najskuteczniejszych i najprzyjemniejszych rodzajów masażu.

 

1. Masaż klasyczny

Naszym zdaniem najpopularniejszy ze wszystkich sposobów masowania ciała, którego celem jest przede wszystkim oddziaływanie lecznicze, pobudzanie ciała oraz relaksacja. Podczas tego typu masażu stosuje się takie techniki jak:

 • Głaskanie – uelastycznia i wygładza skórę, uspokaja na początku i na końcu masażu;
 • Rozcieranie – rozgrzewanie i uelastycznianie stawów, ścięgien, więzadeł, a także mięśni. Dodatkowo, stanowi świetny sposób na wchłanianie siniaków oraz krwiaków;
 • Ugniatanie – poprawia ukrwienie mięśni oraz przemianę materii, podwyższa wytrzymałość, regenerację i elastyczność mięśni;
 • Oklepywanie – zasadniczo wpływa na układ mięśniowy, nerwowy oraz naczyniowy.

 

Masaż klasyczny całego ciała

 

2. Masaż relaksacyjny

Doskonały sposób na wyciszenie, regenerację sił i redukcję stresu. Poprzez stworzenie odpowiedniej atmosfery nasze ciało może się zrelaksować, a wszelkie napięcia są skutecznie minimalizowane. Masaż relaksacyjny jest świetnym sposobem na naładowanie baterii po intensywnym wysiłku fizycznym lub psychicznym.

 

3. Masaż leczniczy

Podczas seansu masażu leczniczego wykorzystywane są techniki typowe dla masażu klasycznego, jak również masażu tkanek głębokich – ich intensywność, czas i sposób łączenia dobierany jest indywidualnie w zależności od tego, z jakimi problemami zdrowotnymi się borykamy.

 

4. Masaż kosmetyczny

Prawdziwa uczta dla kobiet – masaż, który stosowany jest profilaktycznie w sytuacji, gdy staramy się utrzymać naszą skórę i mięśnie w jak najlepszym stanie, zapewniając im doskonałą elastyczność i ograniczając powstawanie zmarszczek. Warto także zauważyć, że odpowiednio dobrany masaż kosmetyczny pozwala na znakomity relaks i odprężenie.

Masaże kosmetyczne stosowane są w regularnych odstępach – dwa lub trzy razy w tygodniu. Często na takie zabiegi decydują się osoby w trakcie kuracji odchudzającej, jak również pragnące korygować wybrane partie ciała.

 

Masaż pielęgnująco-kosmetyczny

 

5. Hydromasaż

Na koniec zostawiliśmy naszą prawdziwą „wisienkę na torcie”, absolutny hit wśród wszystkich rodzajów masażu – hydromasaż. Dlaczego jest najlepszy sposób na relaks?

Hydromasaż łączy w sobie wszystkie cztery wymienione powyżej rodzaje masażu. Co byście powiedzieli na połączenie klasycznego masażu, relaksu, właściwości leczniczych oraz upiększających? A do tego wszystkiego jeszcze niepowtarzalna okazja na spędzenie czasu w miłym towarzystwie!

Hydromasaż, czyli masaż wodny, to połączenie dwóch zabiegów – kąpieli oraz masażu. Odbywa się w specjalnie do tego stworzonych miejscach, w tym przede wszystkich wannach ogrodowych SPA z hydromasażem.

 

Hydromasaż w jacuzzi ogrodowym

 

Główne atuty hydromasażu:

 • Poprawia samopoczucie, relaksuje, uspokaja;
 • Łagodzi bóle, rozluźnia mięśnie po intensywnym treningu;
 • Pomaga walczyć z różnego rodzaju kontuzjami, wzmacniając stawy, mięśnie i więzadła;
 • Działa korzystnie na naszą skórę – ujędrnia i uelastycznia, usuwa oznaki zmęczenia, zmniejsza cellulit.

 

Rodzaje hydromasażu

 • Hydromasaż powietrzny (perełkowy) – delikatny masaż pęcherzykami powietrza, który dotlenia naszą skórę i poprawia jej ukrwienie. Idealny dla dzieci, kobiet, jak również osób starszych.
 • Hydromasaż wodny – intensywne masowanie całego ciała mocnymi strumieniami wody, co skutecznie pobudza krążenie krwi, przyspiesza tętno, usprawnia perystaltykę jelit i przepływ krwi. Świetne rozwiązanie dla osób borykających się ze schorzeniami kręgosłupa.
 • Hydromasaż wodno-powietrzny – połączenie dwóch poprzednich technik, oferujące nadzwyczajne walory lecznicze. Podwyższa nasze ciśnienie, wzmacniając tym samym siłę i energię do działania.

 


 Nie wiemy, jak Wy, ale nam wystarczy samo pisanie o masażu, by móc się w pełni zrelaksować! A może by tak poczytać o hydromasażu… doświadczając hydromasażu?! Do wyboru mamy szeroki asortyment SPA ogrodowych z hydromasażem, w tym przede wszystkim nasze bestsellerowe modele: AdamEva oraz Ibiza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – dla każdego, kto zdecyduje się na zakup SPA masaż opatentowany przez naszą epraktyczną drużynę gratis! :)


Miłośników mocnych, wodnych wrażeń zapraszamy także do zapoznania się z serią naszych artykułów na temat SPA ogrodowych: