Ciepłe, wiosenne popołudnie, wieczór przy zachodzie letniego słońca, a może mroźny, zimowy poranek? Każda z tych sytuacji jest wręcz idealna, by zaznać relaksacyjnej kąpieli w SPA ogrodowym we własnym ogrodzie lub na tarasie. Jeszcze kilkanaście lat temu wydawać by się to mogło zupełnie abstrakcyjne, aczkolwiek w dobie XXI wieku coraz częściej decydujemy się na taki rodzaj wypoczynku w zaciszu ogrodu.

Przed zakupem wymarzonego SPA ogrodowego warto jednak dokładnie przeanalizować kwestie związane z jego instalacją w ogrodzie – sposób dostawy, odpowiednie miejsce do jego montażu, jak również kwestię związaną z przykryciem naszej wanny ogrodowej SPA. Każdy z tych czynników ma decydujący wpływ na nasz komfort, jak również oszczędność czasu i pieniędzy w przypadku ewentualnych błędów w montażu.

 

Jacuzzi ogrodowe marki Dreamland

Dostawa SPA ogrodowego

Szczegóły związane z dostawą sprzętu do naszego ogrodu z pozoru wydają się zupełnie nieistotne, jednak jeśli zagłębimy się bardziej w ten temat, to z pewnością zrozumiemy, dlaczego mają one tak duże znaczenie.

Głównymi aspektami, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o dostawie naszego SPA jest ustalenie miejsca, w które powinno przyjechać auto, jak również  to, czy będzie tam wystarczająco dużo miejsca, by móc je tam rozładować. Powinniśmy przeanalizować to, ile osób  będzie do pomocy w transporcie i przeniesieniu wanny w wybrane przez nas miejsce. Ważną kwestią jest także możliwość skorzystania z wózka lub kółek transportowych, które ułatwią transport do ogrodu.

 

Wanna ogrodowa SPA Dreamland 

 

Miejsce instalacji SPA ogrodowego

Naszą wymarzoną wannę ogrodową SPA zainstalować możemy niemal w każdym miejscu w naszym ogrodzie, jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mają znaczący wpływ na miejsce, które ostatecznie wybierzemy. Po pierwsze, podłoże, na którym umieścimy SPA powinno być stabilne i móc utrzymać ciężar np. 1,5 tony. Jeżeli natomiast pragniemy je zagłębić, to musimy uwzględnić takie aspekty jak: sposób wchodzenia, dostępy do podzespołów lub wody gruntowe. Zaleca się także, by w pobliżu miejsca montażu wanny nie rosły drzewa lub krzewy liściaste, jak również te pylące. Co więcej, SPA ogrodowe nie powinno być instalowane w takim miejscu, które jest silnie nasłonecznione.

Czas spędzony w basenie ogrodowym powinien być przyjemnością, dlatego też miejsce do jego postawienia powinno być ciche, spokojne i wręcz niezauważalne. Wśród kwestii technicznych naszą uwagę powinna zwrócić także sprawa spuszczania i napełniania wanny wodą. Czynność ta powinna być powtarzana kilkakrotnie w ciągu roku, dlatego też warto, by do wybranego przez nas miejsca można było doprowadzić węża ogrodowego.

 

Jacuzzi ogrodowe zimą

 

Przykrycie SPA ogrodowego

Ostatnim aspektem, o którym nie powinniśmy zapomnieć przed instalacją SPA jest kwestia daszka nad wanną SPA. Z jednej strony doskonale ochroni nas podczas opadów deszczu, z drugiej natomiast ograniczy nam widoczność. Decyzja o zadaszeniu jest zatem całkowicie indywidualna i zależna od naszych gustów oraz upodobań.

 

 Widok z jacuzzi ogrodowego Dreamland

 

Przedstawiliśmy Państwu podstawowe kwestie związane z instalacją SPA ogrodowego, jednak z pewnością jest jeszcze wiele spraw, o których warto pamiętać. Serdecznie zapraszamy do dyskusji i podzielenia się swoimi wrażeniami związanymi z montażem wymarzonej wanny ogrodowej SPA!

 


Dla tych osób, które pragną cieszyć się funkcjonalnością i elegancją w swoim ogrodzie, przygotowaliśmy także specjalną ofertę pierwszych w Polsce SPA ogrodowych z potrójną izolacją, energooszczędnych i wyposażonych w silny hydromasaż: 

1. SPA ogrodowe Eva

jacuzzi SPA ogrodowe Eva

2. SPA ogrodowe Adam

nowoczesne jacuzzi SPA ogrodowe Adam

3. SPA ogrodowe Ibiza

mini SPA jacuzzi ogrodowe Ibiza