Sklep ePraktyk.pl

Przechowywanie drewna

Siatka  Lista 

mały regał na drewno kominkowe

Regał na drewno kominkowe GRAB-1

Special Price 699,00 zł

Normalna cena: 1 190,00 zł

-41%

stojak na drewno

Stojak na drewno GRAB 2

Special Price 799,00 zł

Normalna cena: 1 299,00 zł

-38%

Solidny Wózek na drewno kominkowe HIT 2024

Solidny Wózek na drewno kominkowe HIT 2024

Special Price 999,00 zł

Normalna cena: 1 699,00 zł

-41%

Przenośny stojak na drewno kominkowe/opałowe BUK-1

Przenośny stojak na drewno kominkowe/opałowe BUK-1

Special Price 479,00 zł

Normalna cena: 679,00 zł

-29%

Siatka  Lista 

Składowanie drewna: stojaki, drewutnie, regały do ogrodu


 Z wielu powodów, palenie drewnem jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż palenie węglem. Najważniejszym z nich są zapewne względy zdrowotne: co prawda, każdy dym powstający w wyniku spalania jest szkodliwy, ale dym pochodzący ze spalania węgla charakteryzuje się nieporównanie większą toksycznością, niż ten będacy konsekwencją palenia drzewem. Jeśli jednak zdecydujemy się na palenie drewnem, czy to w piecu, czy to w kominku, potrzebne będa nam odpowiednie akcesoria. Chodzi tutaj przede wszystkim o profesjonalne stojaki, wiaty, drewutnie

Co wybrać?

Oczywiście, głównymi parametrami, na jaki powinniśmy zwracać uwagę, są wytrzymałość oraz rozmiar. Dobry stojak na drewno powinien przede wszystkim posiadać mocną, wytrzymałą kontrukcję(w końcu będzie musiał udźwignąć co najmniej kilkaset kilogramów drewna). Kolejną istotną cechą są wymiar. Duże znaczenie ma również odpowiednia konstrukcja, pozwalająca na efektywną wentylację drewna. Jest to niezwykle istotne, chyba że chcemy palić mokrym drewnem. Dobry stojak czy drewutnia na drewno powinna być również łatwa w montażu oraz demontażu(w przypadku stojaków ePraktyk średni czas złożenia sprzętu wynosi ok. 10 minut).
 

Specyfikacja

Na zewnątrz najczęściej używa się stojaków o dużych wymiarach lub większe i masywniejsze drewutynie czy wiaty. Do salonów przy kominku używa się sprzętu o mniejszych wymiarach jak na przykład regał Grab-1, który posiada wymiary 123 x 123 x 32 cm . Następną kluczową cechą jest pojemność: czasami duże stojaki wcale nie są w stanie pomieścić takiej ilości drewna, jaką powinny. W przypadku stojaka Grab-2 pojemność wynosi aż jeden 1 m3 drewna, co pozwala na załadowanie naprawdę sporej ilości drzewa.

Jak przechowywać drewno

Drewno opałowe powinno być składowane w suchym miejscu, najlepiej w zadaszonym pomieszczeniu. Oczywiście, nie gwarantuje tego, że drzewo będzie całkowicie suche. Dlatego najlepszym sposobem przechowywania drewna(należy rozróżnić składowanie od przechowywania) są profesjonalne stojaki na drewno, które posiadają inżynierską konstrukcję, zapewniającą wentylację drzewa a w konsenwencji jego schnięcie.