Salon to miejsce, w którym spędzamy sporą część każdego dnia, dlatego też kwestia umeblowania tej przestrzeni wymaga od nas dużego zaangażowania i czasu. Wybierając poszczególne meble, kolor ścian, materiały i inne dodatki musimy mieć wizję tego, jak całość powinna się prezentować ostatecznie. W jaki sposób wybrać zatem najlepszą meblościankę do naszego salonu? Co powinno być dla nas priorytetem podczas zakupu szafki pod RTV?

 

Idealna meblościanka i szafka RTV do salonu

 

Rozplanowanie przestrzeni w salonie

Jeżeli zdecydowaliśmy się na remont naszego salonu i postanowiliśmy nadać mu nowy charakter, to pierwszą kwestią, którą powinniśmy poruszyć jest staranne rozplanowanie przestrzeni – dokładne przemyślenie i zaplanowanie miejsca, w którym mają się znaleźć meble, wymierzenie wszystkich elementów, jak również rozeznanie się w rynku.

Przed zakupem meblościanki warto zastanowić się, jak duża przestrzeń w salonie będzie nam potrzebna. Musimy wziąć tutaj pod uwagę, ja mocno zabudowana powinna być konstrukcja, jak wiele szafek i szuflad będzie nam potrzebnych.

Jeżeli chodzi natomiast o wybór szafki pod RTV, to zasadniczą kwestią jest pomiar naszego sprzętu RTV, który pragniemy na niej umieścić. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnej sytuacji, w której zabraknie nam wystarczająco miejsca do postawienia telewizora, głośników lub odtwarzacza DVD.

 

Funkcjonalność meblościanki

Meblościanka to doskonały patent na aranżację wnętrza w oparciu o praktyczne rozwiązania. Jeżeli źle oszacujemy nasze zapotrzebowanie, to będziemy mieć wówczas problem z pomieszczeniem wszystkich rzeczy, które pragniemy przechowywać w naszej meblościance. Jeżeli zatem pragniemy wyeksponować nasze przedmioty – np. książki lub pamiątki z podróży – to warto postawić na modele z półkami i gablotami. Z drugiej strony, jeżeli potrzebujemy te rzeczy ukryć przed wzrokiem gości, to w tej sytuacji sprawdzą się modele z zamkniętą przestrzenią.

W przypadku szafki pod RTV musimy również zdecydować, w jaki sposób chcemy rozmieścić sprzęt i wybrać miejsce, które będzie do tego najbardziej komfortowe.

 

Jak dopasować meblościankę do salonu?

 

Kolor mebli do salonu

Zdecydowanie ważną kwestią podczas wyboru mebli do salonu, w tym także meblościanki i szafki pod RTV jest ich kolorystyka i wzornictwo. Często stosowanym patentem jest dopasowanie odcieni mebli do koloru podłogi i ścian. Dla tych osób, które cenią sobie styl elegancki i klasyczny, polecamy meble w ciemnej kolorystyce, natomiast tym, którzy pragną powiększyć optycznie przestrzeń przypadną do gust meble w jasnych odcieniach. W każdej sytuacji warto jednak pamiętać o spójności mebli z resztą wystroju, tak, by całość prezentowała się przytulnie i atrakcyjnie.

 

Niebanalne aranżacje dla odważnych

Meblościanka i szafki pod RTV to meble, które goszczą w naszych domach i mieszkaniach od lat. W związku z tym można by pomyśleć, że sprawdzą się tylko w przestrzeniach w stylu klasycznym. Istnieje jednak wiele możliwości wyeksponowania meblościanki w taki sposób, by zwróciła naszą uwagę ciekawym designem. Na rynku znajdziemy między innymi modele z przeszklonymi gablotami, w których możemy umieścić nasze kieliszki lub kryształy, co jest doskonałym nawiązaniem do stylu z PRL-u. Innym rozwiązaniem są meble o geometrycznej formie, które wizualnie wprowadzają w pomieszczeniu ład i porządek. Czasem wystarczy jeden mały detal, który nada naszemu wnętrzu odświeżony charakter.

 

Oryginalne meblościanki w geometrycznym stylu

 


 Jeżeli stoicie przed wyborem idealnej meblościanki do Waszego salonu, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdziecie u nas meble polskiej produkcji, wykonane z najwyższej jakości materiałów, łączące niemiecki design z polską solidnością wykonania. W skład każdego kompletu wchodzi funkcjonalna szafka pod RTV, która doskonale komponuje się z całością. 

Dla zainteresowanych tematem aranżacji salonu, zapraszamy do poczytania artykułu na temat doboru idealnego biokominkahttps://epraktyk.pl/blog/jak-wybrac-biokominek