Osoby, które posiadają w swoich domach kominek, doskonale wiedzą jak trudnym może się okazać dbanie o jego czystość. Osadzająca się smoła i popiół, który czasami nie sposób usunąć z trudniej dostępnych miejsc, sprawiają, że ogień rozpalany jest coraz rzadziej. W tym wpisie postaram się przybliżyć kilka praktycznych zestawów, służących do czyszczenia tego rodzaju ozdób. Wybrałem te najbardziej wygodne i najlepiej się prezentujące. Zapraszam do lektury!

Najlepsze zestawy kominkowe

1. Zestaw kominkowy Chimo trójkątny

Wykonany ze stali nierdzewnej zestaw świetnie nadaje się do podstawowych czynności związanych z usuwaniem zabrudzeń z kominka. Składa się on zaledwie z czterech elementów, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca. Wysokość zestawu wynosi 67 cm, a szerokość 24 cm. Jest to jeden z najmniejszych i jednocześnie najbardziej wydajnych akcesoriów kominkowych. Wysoka jakość produktu gwarantuje wytrzymałość na skrajnie wysokie temperatury. Zestaw Chimo marki Blomus poleca się przede wszystkim osobom, które cenią sobie czystość i porządek.

2. Zestaw kominkowy Chimo okrągły

Niezwykle elegancki i pasujący do każdego stylu mieszkania stojak marki Blomus jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy kominków, do których istnieje możliwość włożenie większej ilości drewna. Oprócz podstawowych narzędzi, takich jak miotełka, pogrzebacz i łopatka, zawiera on również szczypce, pozwalające na przenoszenie żarzących się fragmentów w inne miejsce. Zestaw ten wykonany jest ze stali nierdzewnej, a jego wysokość i średnica wynoszą odpowiednio 64 cm i 22 cm. Jako ozdoba świetnie prezentuje się koło kominka.

3. Zestaw kominkowy Canneto

Ten prosty zestaw składa się jedynie ze szczypiec i pogrzebacza. Jest uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku dość sporadycznego palenia w kominku. Jego stylowy wygląd zapewnia dopasowanie do każdego pomieszczenia, a dzięki niewielkim rozmiarom można go umieścić w dowolnym miejscu. Jego wysokość wynosi 69,5 cm, a średnica 13 cm. Wykonany jest z bardzo dobrej jakości materiałów. Stal nierdzewna gwarantuje odporność na temperaturę, a gumowe rączki przy narzędziach chronią przed poparzeniem.

4. Zestaw kominkowy Chimo zawieszany

Najbardziej profesjonalnie wyglądający z opisywanych dzisiaj zestawów. Jego budowa pozwala zarówno na postawienie go na ziemi, jak i powieszenie na ścianie, bądź też kominku. Zawiera miotełkę, szczypce, pogrzebacz, a także łopatkę. Jego konstrukcja sprawia, że zakryte są elementy narzędzi, które najczęściej się brudzą. Cały zestaw wykonany jest ze stali nierdzewnej i matowego szkła. Jego wysokość i szerokość to 64 cm i 32 cm. Jest to odpowiednie rozwiązanie do eleganckich salonów.

Zaprezentowane powyżej zestawy kominkowe stanowią jedynie niewielką część tych, które można zakupić. Kryterium, którym kierowałem się w ich doborze to funkcjonalność i jakość materiałów z jakich zostały wykonane. Myślę, że niezależnie od tego, czy poszukujesz klasycznego rozwiązania, czy też może odrobinę bardziej nowoczesnego i innowacyjnego, to będziesz w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie.