Relaks w zaciszu własnego ogrodu lub tarasu – któż z nas o tym nie marzy po ciężkim dniu spędzonym w pracy? Sposobów na odpoczynek na świeżym powietrzu w pobliżu domu jest wiele – można wylegiwać się z książką na hamaku, uprawiać grządki albo… po prostu skorzystać z balii ogrodowej, którą nie tak dawno przecież zamontowaliśmy w ogrodzie! Każdy sposób na relaks jest dobry, ale niektóre mogą jeszcze przy okazji korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Balia ogrodowa to nic innego jak sauna japońska, która łączy w sobie walory tradycyjnej sauny, jak również nowoczesnego SPA. Wyglądem przypomina drewnianą beczkę, którą wypełniamy wodą i wówczas – w zależności od pory roku – podgrzewamy ją do wysokiej temperatury lub schładzamy.

Balia ogrodowa drewniana Dreamland

 

Prozdrowotne kąpiele w drewnianej balii ogrodowej

Niezaprzeczalnym atutem kąpieli w balii jest fakt, że można z niej korzystać o każdej porze roku. Analizując jej prozdrowotne właściwości, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, że taka kąpiel znakomicie rozgrzewa lub ochładza nasz organizm, wycisza i odpręża. Doskonale łagodzi nasze skołatane nerwy po ciężkim dniu spędzonym w pracy.

 

Kąpiele w balii zimową porą…

…rewelacyjnie hartują nasze ciała! Mają również zasadniczy wpływ na poprawę pracy naszego układu odpornościowego. By o to zadbać, wystarczy naprzemiennie korzystać z balii napełnionej gorącą wodą, a następnie wychodzić z niej i nacierać swoje ciało śniegiem. Kilkukrotnie powtarzany zabieg gwarantuje nam maksymalne pobudzenie naszego ciała do pracy, a także sprawi, że skutecznie pozbędziemy się z naszego organizmu szkodliwych toksyn. Korzystając regularnie z naszej balii ogrodowej, ograniczymy naszą podatność na zachorowania w sezonie zimowym i sprawimy, że nasz organizm będzie jeszcze lepiej zahartowany.

Balia ogrodowa zimą Dreamland

 

Balia ogrodowa latem

Nie tylko zimowe kąpiele mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Relaks w balii ogrodowej podczas ciepłych, letnich dni korzystnie wpłynie również na pracę naszego serca i całego układu krążenia, co jest szczególnie istotne w przypadku osób mających problemy z uregulowaniem ciśnienia. Co więcej, swoje działanie lecznicze znajduje także w przypadku chorób narządu ruchu, problemów z kręgosłupem, a także różnego rodzaju nerwobóli.

Każda kobieta dbając o swoje ciało z pewnością doceni to, jak skutecznie kąpiel w balii ogrodowej wpływa na jej urodę. Regularne zażywanie kąpieli w baliach ogrodowych wspiera pozbywanie się przez nas cellulitu, a nawet korzystnie wpływa na walkę z otyłością! Co więcej, reguluje nieprawidłową przemianę materii, co jest znakomitym uzupełnieniem naszej diety.

Balia ogrodowa do schładzania latem Dreamland 

 

Jak widać, nowoczesne balie ogrodowe to nie tylko świetny dodatek aranżacyjny, ale także sprzęt, który pozwoli nam zadbać o zdrowie. Może warto zatem skusić się na taki luksus w swoim ogrodzie? Zapraszamy na stronę www.dreamland.org.pl, by zapoznać się z naszą ofertą produktów, dzięki którym stworzymy swoje własne ogrodowe SPA.

 

Jeżeli natomiast jesteście Państwo miłośnikami nowinek technologicznych i luksusu w swoim ogrodzie, jak również na tarasie, to warto zainteresować się atrakcyjnymi wannami ogrodowymi SPA z hydromasażem, wśród których znajdziemy między innymi produkty renomowanego producenta Wellis. Jednymi z najpopularniejszych modeli z kolekcji MyLineSpa są:

1. Wanna ogrodowa z leczniczym hydromasażem Saturn

Duże, przestronne SPA ogrodowe Saturn z relaksacyjnym hydromasażem, z którego równocześnie może korzystać pięć osób – dwie w pozycji leżącej i trzy w pozycji siedzącej. Wanna doskonale prezentuje się w każdym ogrodzie i na tarasie, dodając przestrzeni przytulności i niepowtarzalnego charakteru. Wykonano ją z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów.

Atrakcyjne jacuzzi ogrodowe Saturn z kolekcji MyLineSpa

2. Okrągłe SPA ogrodowe z hydromasażem Moon

Okrągła wersja SPA ogrodowego marki Wellis – model Moon, w którym zastosowano 12 dysz wodnych oferujących niesamowite wrażenia podczas mocnego masażu wodnego. Wanna mieści pięć osób, dlatego też stanowi świetną opcję na imprezy w gronie znajomych. Oferowana jest w różnych wariantach kolorystycznych – zarówno jeśli chodzi o obudowę, jak również powłokę SPA.

Okrągłe jacuzzi ogrodowe Moon z kolekcji MyLineSpa

 

 

 


Wiedząc już, jaki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma SPA ogrodowe, warto zastanowić się także nad zakupem nowoczesnego SPA ogrodowego. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą pierwszych w Polsce, energooszczędnych SPA ogrodowych z potrójną izolacją oraz silnym hydromasażem: 

1. SPA ogrodowe Eva

2. SPA ogrodowe Adam

3. SPA ogrodowe Ibiza