Według naukowych badań, jesień jest najbardziej depresyjną porą. Zresztą, aby się o tym przekonać nie potrzeba wcale zaawansowanej nauki, wystarczy spojrzeć przez okno. Świat jest szary i zimny, zacina deszcz, z drzew opadają liście a dni stają się coraz krótsze. Wydaje się, że nie ma lepszej pory na kieliszek dobrego wina, niż właśnie. Jak wiadomo, wino to napój, który ożywia ducha, pobudza wyobraźnię i poprawia nastrój. Po jednym lub dwóch kieliszkach dobrego wina nawet jesienna szaruga nabierze nieco innych barw.

Warto jednak zadbać nie tylko o dobrej jakości wino, ale również o odpowiednie akcesoria. Dlaczego? Dlatego, że picie wina nie jest tym samym, co chociażby spożywanie pospolitego piwa. Tak samo jak parzenie herbaty w Japonii, spożywanie wina powinno być swego rodzaju ceremomią, paroma solennymi chwilami w ciągu dnia, podczas których oddajemy się tej przyjemności, jaką jest popijanie dobrego trunku. Smakosze wina doskonale wiedzą, jak duże znaczenie ma oprawa, odpowiedni ceremoniał i gustowne akcesoria. Można w to wierzyć lub nie, ale wino pite w ten sposób smakuje inaczej, w inny sposób zabarwia nasz nastrój.

 

stojak na wino

Wśród różnych akcesoriów, jakie można tutaj wymienić, niewątpliwie duże znaczenie mają stojaki do wina. To właśnie w nich przechowujemy butelki, naszą podręczną piwniczkę z doborowymi trunkami, po które sięgamy we właściwej chwili. Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry stojak do wina? Można powiedzieć, że powinien on łączyć w sobie dwie różne właściwości: gustowny, elegancki wygląd, który będzie dobrze komponował się z wystrojem naszego mieszkania, a także funkcjonalność. Trudno jednoznacznie ocenić, która z wymienionych cech jest bardziej istotna. Niewątpliwie, ładny, elegancki wygląd to cecha o kluczowym znaczeniu: stojak na wino nie jest zwykłym przedmiotem użytkowym, jest elementem ceremoniału, o którym krótko mówiliśmy powyżej. Z drugiej strony, nie można lekceważyć walorów typowo użytkowych. Stojak na wino powinien być stabilny, wykonany z najwyższej jakości materiałów, wytrzymały a także funkcjonalny.

 

stojak na wina

Firma Blomus to uznany niemiecki producent stojaków na wino. Stojaki do wina blomus cechują się typowo niemiecką solidnością i funkcjonalnością a jednocześnie niepoślednimi walorami wizualnymi. Wśród dostępnych rozwiazań znajdziemy między innymi stojaki wiszące z renomowanej serii Cioso zaprojektowane przez Flöz Design. Stojaki wiszące z serii Cioso wykonane zostały ze stali nierdzewnej a dzięki swojej funkcjonalnej formie i wysokiej jakości wykonania stanowią znakomitą opcję dla tych smakoszy wina, którym zależy na tym, aby stojak zajmował możliwie jak najmniej miejsca. Możliwość montażu do ściany a także pojemność(stolik może pomieścić aż osiem butelek wina), sprawiają że ten rodzaj stojaków osiągnął właściwie maksimum funkcjonalności. Oczywiście, oferta firmy Blomus zawiera również standardowe stojaki stojące z cieszącej się uznaniem klientów serii Pilare. Mogą one pomieścić 9 butelek wina, są lekkie a zarazem cechują się nadzwyczajną wytrzymałością i stabilnością, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że wskutek jakiegoś nieszczęśliwego wypadku drogogocenna zawartość naszej podręcznej piwniczki z winem ulegnie zaprzepaszczeniu.