Choć sezon wakacyjny powoli zmierza ku końcowi, my ciągle nie możemy się z tym faktem pogodzić. Zawsze w ostatnie dni wakacji chcemy żyć intensywniej, zapamiętać wszystko na dłużej, być bliżej słońca. Nie chcemy deszczu na betonie ani powrotu do szkoły czy pracy. Chcemy nacieszyć się swobodą i nie martwić się jutrem. Chcemy poleżeć w ogrodzie na hamaku i nie myśleć o niczym.

Mamy jeszcze na to trochę czasu, więc wszystkie osoby, które nie doświadczyły żadnej z opisanych wyżej rzeczy, powinny natychmiast się ruszyć i korzystać z ostatnich promieni słońca! Jest to świetny czas, aby zrobić weekendowy wypad nad jezioro lub alby zorganizować grilla w ogrodzie z przyjaciółmi. Jest to też najwyższy czas, aby kupić hamak! Teraz powoli zaczynają się już obniżki cen, więc warto się przyczaić na coś, co by nam odpowiadało. Jednak czego naprawdę potrzebujemy? Przekonajmy się!

Pierwszym przykładowym modelem hamaku jest tradycyjny - łódkowy. Idealny nie tylko na słoneczne popołudnia, ale też na ciepłe letnie noce, w czasie których można oglądać godzinami gwiazdy i to się nie nudzi. Warto zwrócić uwagę na solidne wykonanie, aby hamak posłużył na lata i nie zerwał się pod pierwszym lepszym wybrykiem ;) Poniżej jest link do takiego hamaku - jest nie tylko wygodny, ale też spektakularnie wygląda. Jest to najlepsza opcja dla ludzi, którzy posiadają dość duży ogród, bo jednak zajmie nam trochę miejsca, ale za to zastąpi nam ogrodową ozdobę ;)

 hamak - zielona łódka timberplus
Innym wyborem (w tym moim wyborem) może być hamak - fotel. Jest to najlepsza opcja dla ludzi, którzy szukają swojego miejsca nie tylko w ogrodzie, ale również w domu. Ergonomiczny kształt dopasowuje się do naszego ciała i siedzenie/leżenie w nim to czysta przyjemność. Po sezonie letnim możemy go wnieść do domu i będzie nam się kojarzył z jednej strony z latem - miłością każdego człowieka, ale z drugiej strony z tymi zimowymi wieczorami z książką  i kubkiem kawy. W obu wersjach wygrywamy:

Fotel wiszący timberplus
 
Ostatnim modelem który przedstawię jest bujana, drewniana huśtawka, ale nie byle jaka! Z miękkim, bawełnianym wyściełaniem, cała wykonana z jasnego, solidnego drewna, z zadaszeniem. Uchroni nas zarówno przed zbyt ostrym słońcem, jak i przed letnim deszczykiem. Nie jest to jednak opcja dla każdego - zajmuje więcej miejsca niż hamak, a nie daje takiego poczucia wolności i swobody ;) Jednak dla osób, które uwielbiają urządzać grille i inne imprezy w ogrodzie, mogę zapewnić, że ta huśtawka będzie zawsze hitem. Wiem z własnego doświadczenia, że przyciąga ludzi bardziej niż... nie, w sumie piwo przyciąga ludzi bardziej, ale musicie wiedzieć, że jest z czym konkurować:

hustawka arek timberplus ogrodowa

Jak widać, wszystko zależy od naszych preferencji oraz od tego, czego oczekujemy od naszego nowego mebla wypoczynkowego. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.