Maj – jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, kiedy natura na dobre obudziła się do życia, a promienie ciepłego, wiosennego słońca ogrzewają nasze ciała. Coraz częściej spędzamy także nasz wolny czas w ogrodzie lub na tarasie podczas wspólnego grillowania ze znajomymi lub rodziną. Chcąc cieszyć się wyjątkowo smacznymi i zdrowo przyrządzonymi potrawami poszukujemy takiego sprzętu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jednym z produktów, na który zwracamy uwagę są zatem paleniska ogrodowe, które są doskonałym rozwiązaniem przynoszącym ciepło i miłą atmosferę w naszym ogrodzie, na tarasie lub na działce.

Czym jest zatem palenisko ogrodowe? Określane jest jako specjalna taca na nóżkach, którą otoczono głębokimi krawędziami chroniącymi przed wypadaniem drewna. Dużym atutem paleniska jest jego wytrzymałość, jak również ochrona naszej trawy w ogrodzie. Często sprzedawane jest wraz z praktycznym rusztem oraz trójnogiem, co w połączeniu zapewnia niesamowitą funkcjonalność.

Pragniemy Państwu przedstawić kilka propozycji palenisk ogrodowych, które są dystrybuowane bezpośrednio przez nasz sklep ePraktyk.pl. Są to produkty polskiej produkcji, dzięki czemu oferują nam wyjątkową solidność wykonania i wysokie walory estetyczne.

 

 1. Kwadratowe palenisko ogrodowe 70x70 cm

Prezentowany model zachwyca przede wszystkim oryginalnym designem w postaci kwadratowej konstrukcji, jak również wklęsłego kształtu, który sprawia, że drewno nie wydobywa się z niego podczas palenia. Palenisko wykonane zostało z wytrzymałej stali, którą pomalowano proszkowo na kolor czarny. Kolejnym atutem jest zastosowanie czterech masywnych nóżek, które odpowiadają za stabilność produktu.

Kwadratowe palenisko ogrodowe

2. Okrągłe palenisko ogrodowe pod grilla lub ognisko – 60 cm lub 80 cm

Stylowe palenisko ogrodowe, które dostępne jest w dwóch wariantach rozmiarowych: średnicy 60 cm lub 80 cm. Prezentowany produkt wykonano z solidnego żeliwa malowanego proszkowo na kolor czarny. Model zachwyca niezwykłą funkcjonalnością – może służyć także jako źródło światła lub ciepła w chłodne, jesienne dni. Klienci wybierają je z uwagi na wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Okrągłe palenisko ogrodowe w dwóch rozmiarach: 60 cm lub 80 cm

3. Wysokie palenisko ogrodowe 60 cm

Prezentowany model wyglądem przypomina poprzednie palenisko, aczkolwiek wyróżnia je znacznie większa wysokość. Palenisko stworzone zostało z wysokogatunkowej stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Zastosowano w nim trzy wysokie nóżki, które z jednej strony odpowiadają za stylowy wygląd paleniska, z drugiej natomiast wpływają na ogromną stabilność produktu.

Nowoczesne, bardzo wytrzymałe palenisko ogrodowe

4. Palenisko ogrodowe Polandia

Dla porównania przedstawiamy jeszcze jedną ciekawą propozucję – palenisko ogrodowe Polandia, które stworzono na bazie blachy metalowej malowanej proszkowo na kolor czarny, o wysokim poziomie wytrzymałości. Jest to model w pełni mobilny – można je przenosić i ustawiać w dowolnie przez nas wybranym miejscu. Całość dopełnia zastosowanie ozdobnych rączek po bokach.

Ogrodowe palenisko Polandia

Palenisko ogrodowe dostępne jest w naszym sklepie ePraktyk.pl również jako element całego zestawu tworzącego grill ogrodowy. Wśród tych produktów warto polecić przede wszystkim dwie pozycje:

 

5. Grill ogrodowy z trójnogiem, rusztem i paleniskiem

Prezentowany grill ogrodowy wykonany został z najwyższej jakości materiałów – palenisko stworzono z wysokiej jakości stali malowanej na kolor czarny, zaś ruszt pokryto specjalną powłoką i warstwą galwaniczną. Model ten pozwoli na szybkie przyrządzenie smacznych, grillowanych potraw, jak również stanowi naturalny grzejnik zewnętrzny na tarasie i w ogrodzie.

Nowoczesny grill ogrodowy z paleniskiem, rusztem i trójnogiem

6. Nowoczesny grill ogrodowy garczek: trójnóg + palenisko + garczek

Jeden z najbardziej praktycznych grillów dostępnych w naszym sklepie: grill ogrodowy garczek, w skład którego wchodzi trójnóg, garczek oraz palenisko. Zastosowano w nim stabilne i bardzo masywne nogi, jak również funkcjonalny kołowrotek i zaczepy do regulacji wysokości rusztu. Grill jest w pełni mobilny, można go przenosić w dowolnie przez nas wybrane miejsce.

Grill ogrodowy garczek z funkcjonalnym paleniskiem, trójnogiem i garczkiem