Barman wykonując swój zawód, czy będąc tylko hobbystą musi uzbroić się w niezbędny sprzęt i wiedzę, bez których jego wysiłki będą tylko niepewnymi i niesprawnymi próbami przypodobania się swemu odbiorcy. Każdy barman to człowiek z pasją, bez której nie będzie potrafił wzbić się na wyżyny swoich umiejętności i nie osiągnie doskonałości w komponowaniu swoich dzieł sztuki jakimi są podawane przez niego trunki. Wśród niezbędników w wyposażeniu kuchennym domu każdego barmana znajduje się nie tylko szkło, odpowiednie do każdego rodzaju koktajli i drinków ale także na przykład shaker, który musi być odpowiedniej klasy by spełniać swoje istotne zadanie w kreacji.

Zarówno szkło jak i shakery nie mogą zostać zakupione na przydrożnym bazarze bez uprzedniego sprawdzenia ich walorów estetycznych, jakości, wytrzymałości i sprawności w działaniu. Profesjonalista oczywiście przed dokonaniem odpowiedniego wyboru powinien rozeznać się w najlepszych produktach jakie są dostępne na rynku. Wśród shakerów można wyróżnić jeden - Shaker BOSTON. Wyposażony w specjalną szumiarkę dołączoną do zestawu, z praktyczną podziałką, która pomoże w kompozycji napitków i gumową uszczelką pomoże każdemu dobremu barmanowi, profesjonaliści i fascynatowi tego wspaniałego zawodu w przygotowaniu najprzedniejszych drinków i koktajli. Warto sprawdzić czy nie brak go w świetnym wyposażeniu każdej barmańskiej kuchni.

blomus shaker big

Każdy barman powinien znać najlepsze przepisy na drinki, koktajle i mieszanki odchudzające. Podział drinków wygląda następująco: wyróżniamy soft drinks, short drinks, long drinks, hot drinks i diverse drinks. Każdy z nich różni się od innych, a ich znajomość i umiejętności w komponowaniu nie zawsze są takie same u różnych barmanów.

Jednym z najpopularniejszych drinków jest Mojito. Przygotowanie go nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać, a barman uzbrojony w odpowiednie narzędzia poradzi sobie z nim z łatwością - chyba, że powinie mu się noga. Limonkę kroimy na ćwiartki, a każdą z nich jeszcze na trzy części - oczywiście pozbawiając je wcześniej dupek. Wrzucamy je do shakera dodając przy tym brązowy cukier - wszystko należy pieczołowicie ugnieść przy pomocy muddlera tak by owoce puściły sok. Do dajemy miętę i ugniatamy do skutku. Kolejną czynnością jest dodanie rumu w odpowiedniej dla każdego ilości i kruszonego lodu. Wszystko należy zmieszać do czego przyda najlepszy na rynku Shaker BOSTON, który wcześniej dzięki podziałce pozwoli na stworzenie precyzyjnych proporcji. By uzupełnić brak w ilości trunku należy dopełnić drink wodą gazowaną z najwyższej półki.

 

Wspaniałym letnim koktajlem jest truskawkowy kusher z miętą. Jest to doskonały, chłodny i orzeźwiający napój, który mimo dużej zawartości kruszonego lodu nie wpływa na ochłodzenie gorącej atmosfery. Sposób przygotowania jest niezwykle łatwy i przyjemny. Zmiksowane w blenderze truskawki wrzucamy do shakera. Dodajemy cukier i miętę oraz wcześniej skruszony lód. Wszystko mieszamy najlepiej przy użyciu Shakera BOSTON, który jest świetnym narzędziem do tworzenia koktajli.

W diecie najlepiej sprawdzają się mieszanki koktajlowe i soki zawierające wielka liczbę witamin i minerałów niezbędnych dla każdego organizmu. Dzięki shakerowi uda się przyrządzić każdy, smaczny napój mający właściwości odchudzające i wspomagający dietę na której znajduje się odbiorca. Jedną z takich prostszych w wykonaniu pozycji jest zielona mieszanka wykonana z marchewki, jabłka, zielonej papryki i ogórka. Z obranych i umytych - marchewki i jabłka wystarczy wycisnąć sok w sokowirówce, zielona paprykę oraz ogórek można wrzucić do blendera. Soki i mieszanki należy wrzucić razem do shakera i dodać odrobinę mięty. Po dokładnym zmieszaniu można podawać. Jest to koktajl o dużej zawartości witamin i składników odżywczych, który przyda się w każdej, zielonej diecie.

koktaile

Każdy barman powinien mieć prócz własnych, ogromnych chęci do tworzenia najlepszych mieszanek także wspaniałe narzędzia, które pomogą mu w kompozycji drinków, koktajli i innych wspaniałych trunków, które umilą każde przyjęcie i każdą większą czy mniejszą imprezę. Takim narzędziem jest Shaker BOSTON precyzyjnie wykonany ze stali nierdzewnej o wysokości dwudziestu dziewięciu centymetrów i wystarczającej pojemności równej 0,5 litra. Jest przeźroczysty co rzadko spotykane w tego typu narzędziach i co pozwala barmanowi na precyzyjne tworzenie swoich mieszanek.