Budzisz się rano – czujesz, jak delikatne promienie słońca przedzierają się przez okno Twojego pokoju  i już wiesz, że to będzie dobry dzień. Idziesz do kuchni, przygotowujesz filiżankę aromatycznej kawy i zaczynasz się zastanawiać nad tym, co przyrządzić na śniadanie. Do głowy przychodzi Ci myśl: wafle belgijskie! Wszystko byłoby piękne, gdyby w Twojej kuchni można było znaleźć sprzęt, który umożliwi Ci ich przyrządzenie.

Wafle belgijskie to nic innego jak wyśmienite, chrupiące gofry, które swoim smakiem podbijają nasze serca od wielu już lat. Kojarzone są głównie z Belgią, gdyż właśnie tam dostać możemy te najdoskonalsze – gofry brukselskie (gaufres de Bruxelles), jak również gofry z Liège (gaufres de Liège). Ich przyrządzenie jest banalnie proste, zaś sekretem do stworzenia tych idealnych jest przygotowanie odpowiedniego ciasta, jak również sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli je upiec.

Na rynku akcesoriów kuchennych znaleźć możemy wysokiej jakości gofrownice, które są najbardziej popularnym sprzętem używanym do pieczenia gofrów. Coraz częściej producenci oferują nam jednak patelnie do gofrów, które są doskonałym zamiennikiem dla gofrownicy. Ich użytkowanie jest niezwykle proste, a smak przyrządzonego dania jest porównywalny, a niejednokrotnie nawet znacznie lepszy.

 

Jaka powinna być idealna patelnia do gofrów?

Kształt

Wafle belgijskie swoim kształtem przypominają prostokąty, w których znaleźć możemy wiele wgłębień. Patelnie do wafli belgijskich posiadają zatem dwie odczepiane połówki w kształcie prostokątów, w których umieszczono specjalne wypustki. Podczas pieczenia łączymy te części, by móc uformować idealnego wafla.

Materiał

 Patelnie do przyrządzania gofrów powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów, jak również wyposażone w specjalne powłoki antyprzywieralne, dzięki którym przygotowane przez nas ciasto nie będzie przylegać do formy. Dla przykładu,  patelnia Belgian Waffler marki Nordic Ware, którą oferujemy w naszym sklepie, wykonana jest z kutego aluminium, które doskonale przewodzi i utrzymuje ciepło.

Funkcjonalność

Każda gospodyni domu wybierając sprzęt do swojej kuchni zwraca uwagę na jego funkcjonalność – łatwość w czyszczeniu, jak również kompaktowe rozmiary. Wspomniana przez nas patelnia Belgian Waffler ze względu na zastosowanie antyprzywieralnej powłoki jest bardzo prosta w czyszczeniu, a co najważniejsze – można ją w prosty sposób przechowywać nawet w niedużej szafce.

 

Na rynku znajdziemy różne modele patelni do przyrządzania wafli belgijskich, czyli gofrów. W naszym sklepie oferujemy Państwu wysokiej klasy patelnie amerykańskiej marki Nordic Ware, która specjalizuje się w projektowaniu oryginalnych form i patelni do pieczenia ciast. Wybrać możecie Państwo u nas jeden z następujących modeli:

1. Belgian Waffler do wafli belgijskich


2. Waffle Puff do wafli ptysiowych

3. Waffle Dipper do gofrowych paluszków

Jedno jest pewne – każda patelnia daje nam niepowtarzalną możliwość przyrządzenia znakomitych wafli, które pokocha każdy!