Domowe SPA to sprzęt, o którym marzy każdy z nas. Któż nie chciałby spędzać leniwych wieczorów podczas kąpieli z bąbelkami lub przyjemnego relaksu w gorącej saunie? Zakup sprzętu do prywatnego SPA to jednak nie tylko przyjemności, ale także konieczność zmagania się z awariami, które mogą się pojawić podczas częstego korzystania z basenu ogrodowego lub sauny. Sprzęty te charakteryzuje nowoczesna konstrukcja bazująca na zaawansowanej elektronice i mechanizmach, które niestety nie są niezawodne. Gdzie należy się udać, gdy nasz sprzęt SPA odmówi posłuszeństwa? Jaki jest koszt tego typu napraw?

 

SPA domowe - serwis i konserwacja

 

Rodzaje usterek w wannie z hydromasażem

Podstawową zasadą użytkowania zarówno SPA, jak również sauny jest dbałość o regularną konserwację i serwis sprzętu, tak by uniknąć niepotrzebnych awarii, które wymagają od nas nie tylko znalezienia ekipy specjalistów, ale także poniesienia sporych nakładów finansowych. Głównymi usterkami, z którymi możemy się spotkać podczas użytkowania SPA są:

  • Nieprawidłowy odpływ wody, będący konsekwencją nieostrożnej eksploatacji sprzętu oraz nieprawidłowej jego pielęgnacji. W celu naprawy należy użyć metod chemicznych, które dokładnie wyczyszczą nasz sprzęt.
  • Awaria pompy hydraulicznej, która ma miejsce wówczas, gdy nie trzymamy się ustalonych terminów poszczególnych części naszego SPA ogrodowego.
  • Pęknięta lub zużyta powierzchnia akrylowa wnętrza wanny, która może być naprawiona jedynie przez wyspecjalizowanych pracowników serwisowych.
  • Uszkodzone dysze spowodowane brakiem osuszania dysz po każdej kąpieli, przez osadza się w nich kamień, a następnie zostają zatkane uniemożliwiając przepływ wody.

 

naprawa i serwis jacuzzi oraz sauny

 

Serwis i naprawa SPA oraz sauny

Ze względu na skomplikowane mechanizmy oraz zaawansowaną elektronikę, która pojawia się w urządzeniach SPA warto do ich naprawy zatrudnić ekipę profesjonalistów, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale wbrew pozorom także pieniądze. Osoby zajmujące się serwisem niejednokrotnie posiadają części wymienne, których koszt jest niższy niż wtedy, gdy zamawialibyśmy je na własną rękę. Ponadto, serwisanci zapewnią nam doskonałą skuteczność, dzięki czemu nie musimy się martwić o zbyt szybką konieczność wykonywania kolejnych napraw.

 

Gdzie naprawić SPA oraz saunę?

Serwis oraz naprawa sprzętu SPA to zadanie dla prawdziwych specjalistów, czyli dla nas. Oferujemy przede wszystkim profesjonalizm, szybki czas naprawy oraz solidność wykonywanych prac. Przed podjęciem jakichkolwiek prac przedstawiamy dokładny plan działań oraz kosztorys, dzięki czemu mogą Państwo podjąć decyzję dotyczącą naprawy sprzętu.

 

serwis jacuzzi i sauny

 


 Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych luksusowych SPA:

 

jak również pełną ofertą saun ogrodowych: https://epraktyk.pl/akcesoria-ogrodowe/sauny-ogrodowe.html.