Kominek w salonie to jedno z najpiękniejszych miejsc każdego domu. Wiele osób uwielbia spędzać przy nim romantyczne wieczory i cieszy się na samą myśl o ogrzaniu się przy jego cieple w zimową, chłodną noc, tuż po spacerze przed snem. Wspaniale wpływa na podniesienie komfortu każdego pomieszczenie, w którym się znajduje. To jeden z najpiękniejszych dodatków do wystroju w jaki można zainwestować. Miejsce tuż przy kominku to miejsce dla wszystkich domowników, a wspólne, rodzinne momenty spędzone w jego bliskości i czas na długie rozmowy to jedne z najpiękniejszych wspomnień. Połączony z instalacją pozwala ogrzać cały dom i utrzymać ciepło, niezbędne do normalnego funkcjonowania. Odpowiednie użytkowanie, oraz rozleniwienie użytkowników spowodowane jego ciepłem wymaga by dobrze zaplanować miejsce na składowanie drewna i jego suszenie.

kominek na drewno salon

Wnęka lub specjalnie przygotowane miejsce tuż przy kominku to bardzo dobry pomysł. Pozwala na ograniczenie się do niewielkiego ruchu podczas dodawania drewna do ognia i nie zmusza do większych, zupełnie niepotrzebnych wojaży. Warto przygotować niewielką ilość miejsca tuż przy kominku na suche drewno. Zagracenie salonu, miejsca pod stołem i schodami, czy innych pomieszczeń drewnem nie jest najlepszym rozwiązaniem i wyśmienitym pomysłem na jaki wpadł pan domu. To tylko lenistwo, które znacznie obniża wygląd i zadowolenie z wystroju wnętrza, niepotrzebnie angażuje dużą ilość miejsca w domu tylko po to, by mieć niezliczone metry sześcienne drewna tuż pod ręką. Zajęte przez nie miejsce można by wykorzystać w bardziej zadowalający i estetyczny sposób.

Suszenie drewna przed jego wykorzystaniem jest niezwykle ważne. Dlatego właśnie warto zoptymalizować przestrzeń na suchy opał w domu, wilgotny przechowywać na zewnątrz. W ogrodzie najlepiej zorganizować zadaszenie nad składem tak by zapewnić niezbędną ochronę przed deszczami i śniegiem. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego wykonać, może z zadowoleniem zorganizować kawałek przestrzeni na tarasie. Najlepszym miejscem na suszenie drewna jest przestrzeń o długim czasie nasłonecznienia w ciągu dnia. Ważne by było ono przewiewne, a pod drewnem warto położyć warstwę izolacji lub umieścić je na odpowiedniej wysokości nad ziemią, by nie wsiąkało z niej wilgoci. Drewno obok domu wyschnie szybciej niż to pozostawione w budynku, pozbawione słońca i wiatru. By przyspieszyć proces suszenia można obrać każdy bal z kory i przy pomocy siekiery lub piły pokroić na mniejsze kawałki - mają one większą powierzchnię, do której dociera powietrze, a co za tym idzie schną dużo szybciej. Składowanie drewna bez pomysły i bez odpowiedniej osłony to nie najlepszy pomysł. Rzucenie go po prostu na ziemię czy obok kominka nie zapewni odpowiedniej wentylacji, a co za tym idzie jego minimalnej wilgotności, co wpłynie na wydajność kominka połączonego z nim ogrzewania. Właśnie w tym celu powstały stojaki firmy Mantaray - wiodącego producenta, która jako pierwsza wypuściła na rynek stojaki o jednolitym kolorze i niezwykłej estetyce, dbając zarówno o wygląd jak i najwyższą jakość i architekturę swoich produktów.

stojaki-grab1-grab2-pojemnosc-drewna

Takie stojaki jak Grab-1 oraz Grab-2 o odpowiedniej wielkości i pojemności, która pozwoli na wygodne składowanie.Stojak Grab-1 warto postawić tuż przy kominku. Objętość równa 0,5 metra sześciennego w jaką można ulokować opał jest wystarczająca, a jego wielkość nie zagraci pomieszczenia.Większy Stojak na drewno Grab-2 jest duży i można na niego zapakować aż 1 metr sześcienny. Oba składziki świetnie sprawdzają się zarówno w domu jak i w ogrodzie, gdzie można je umieścić pod specjalnie przygotowanym zadaszeniem, tak, by ochronić drewno przed deszczem. Ich nowoczesny design na pewno nie obniży walorów estetycznych pomieszczenia, a może i nawet nada im charakteru. Są niezwykle łatwe w montażu i demontażu co zwiększa komfort ich użytkowania i pozwala w łatwy sposób przemieścić z jednego miejsca w drugie. Dołączony do zestawu pokrowiec przeciwśnieżny i przeciwdeszczowy pomaga dodatkowo zabezpieczyć opał przed zamoknięciem.

pokrowiec chroni przed deszczem i śniegiem

Wykonanie stojaków z najlepszych materiałów gwarantuje ich długą żywotność i ochronę przed rdzą. Ich architektura wspomaga wentylację i suszenie drewna przez co stają się doskonałym narzędziem, niezbędnym w każdym domu. Stojaki Grab-1 i Grab-2 są niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, a ich producent pomyślał o wszystkim czego można wymagać od tego rodzaju sprzętu.

 

 


 

Cenisz sobie funkcjonalność i ePraktyczne rozwiązania? Mamy dla Ciebie prawdziwy HIT - wózek i stojak na drewno kominkowe GRAB 2w1! Użyj go raz, a na dobre zapomnisz o tym, jak ciężkie jest przenoszenie drewna kominkowego!

 

wózek i regał na drewno kominkowe 2w1