Prezentujemy 5 najlepszych sposobów przechowywania drewna. Takich, które najskuteczniej ochronią drewno przed wilgocią, pleśnią i śniegiem. Od drewutni po stojaki na drewno, które doskonale wypełniają swoje główne zadanie, zapewniają swobodny przepływ powietrza, by drewno nie gniło i było suche. Zasada jest prosta: miejsce ma być przewiewne, osłonięte od deszczu i najlepiej mocno nasłonecznione.

Drewutnie to tradycyjny sposób przechowywania drewna

Drewutnia posiada bardzo prostą konstrukcję, składa się z podestu (by drewno nie leżało bezpośrednio na gruncie i nie chłonęło wilgoci) i zadaszenia wspartego na słupach (chroniącego drewno przed namakaniem). Nowoczesne drewutnie wyposażone są dodatkowo w wydzielone pomieszczenie do przechowywania narzędzi ogrodniczych czy mebli ogrodowych. Drewutnię możesz wykonać samodzielnie, jeśli masz żyłkę majsterkowicza, jeśli nie czujesz się na siłach możesz zlecić jej budowę firmie lub kupić gotową w sklepach i centrach ogrodniczych. Ceny prostych drewutni rozpoczynają się od 200 zł.

Przykłady gotowych drewutni znajdziesz w naszym sklepie.

Stabilna drewutnia z podstawą

Stabilna i prosta w złożeniu drewutnia, dostarczana w gotowych elementach do składania. Z drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo o trwałości na długie lata.

Sprawdź cenę drewutni »

Drewutnia gotowa do złożenia

 

Drewutnia narożnikowa

Drewutnia narożnikowa bardzo stabilna, impregnowana ciśnieniowo, odporna na warunki atmosferyczne. Wysyłana w gotowych elementach do samodzielnego złożenia.

Sprawdź cenę drewutni narożnikowej »

Drewutnia narożna

 

Stojaki na drewno, pojemniki, regały tarasowe


Na rynku jest duży wybór stojaków na drewno, są mniej lub bardziej ekskluzywne, droższe lub tańsze. Najczęściej wykonane są ze stali, szkła lub aluminium. Można je umieścić w salonie przy kominku, w ogrodzie lub na tarasie (najlepiej najbliżej wejścia do salonu, by maksymalnie ułatwić sobie dostęp do drewna). Stojaki na drewno do kominka, tak samo jak drewutnie, doskonale wentylują, osuszają - czyli idealnie przygotowują drewno do sezonu zimowego.

Poniżej prezentujemy kilka typów na przykładzie naszych stojaków ze sklepu.

Stojaki na drewno kominkowe Grab 1 i Grab 2

Jedne z najbardziej popularnych stojaków na drewno kominkowe w Polsce – Grab 1 i Grab 2. Mogą pomieścić aż do 1 m3 drewna. Wykonane są ze stali nierdzewnej, nie spawane (wyprofilowane), dzięki czemu mają oryginalny design. Dodatkowo wzmocnione blaszkami, które gwarantują ich stabilność i wytrzymałość. Stojak na drewno metalowy nie ulega korozji, dzięki temu służy bardzo długo. Jednolity czarny kolor świetnie komponuje się z nowoczesną stylizacją salonu i ciepłą kolorystyką drewna.

Dostępna opcja z pokrowcem (dodatkowo płatna).

Regał na drewno kominkowe mały

Regał na drewno kominkowe duży

Luksusowy stojak na drewno do kominka

Luksusowy stojak na drewno to nowoczesny model zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami, dostępny w 4 kolorach. Idealny do luksusowych, bardzo eleganckich wnętrz, pełniący rolę oryginalnej dekoracji i praktycznego wyposażenia.

Elegancki stojak na drewno kominkowe

 

Okrągły stojak na drewno

Nowoczesne stojaki na drewno mogą mieć przeróżne kształty: od klasycznych form, po najbardziej fantazyjne. Poniższy model ma oryginalny okrągły kształt z praktycznym miejscem na akcesoria do kominka.

Okrągły stojak na drewno

Pojemniki na drewno

Pojemniki na drewno umieszczone tuż obok kominka to dekoracja o praktycznym zastosowaniu. Drewno się dogrzewa i delikatnie dosusza. Na przykładzie naszych pojemników na drewno prezentujemy nowoczesne modele, które mają futurystyczny design.

DESIGN (nowoczesna, prosta forma, najmodniejszy od lat minimalizm)

JAKOŚĆ (najwyższa jakość matowej stali nierdzewnej o dużej wytrzymałości)

KOMFORT (dzięki uchwytom z zabezpieczeniem z łatwością przeniesiesz pojemnik z drewnem).

 

Nowoczesny pojemnik na drewno do kominka Nowoczesny matowy pojemnik na drewno kominkowe

 

Nowoczesny okrągły pojemnik na drewno

 

 

 

 

Regały tarasowe

Przenośne regały tarasowe to idealne miejsce do składowania mniejszych partii drewna kominkowego. Najczęściej wykonane z metalu o różnych wymiarach i różnej pojemności. Regały na drewno kominkowe traktowane są jako magazyn opału przy mniejszych potrzebach lub podręczny stojak na drewno umieszczony na tarasie lub w pobliżu wejścia do domu, jak najbliżej kominka. Stojak magazynuje drewno przyniesione z drewutni, nawet na tydzień grzania.

Stojak na drewno Grab 1

Wiaty na drewno

Wiaty to przewiewne pomieszczenia na drewno, dobrze zabezpieczone przed deszczem.  Mają proste konstrukcje lub są ozdobione kratownicami z drewna, albo płotami z ażurowych lameli.

Poniżej przykład gotowej wiaty, dostępnej w naszym sklepie.

Wiata impregnowana ciśnieniowo, z drewna sosnowego, prosta do złożenia.

Sprawdź cenę wiaty na drewno»

 

Drewno składowane przy ścianie domu/ garażu / budynku gospodarczego

To dobry sposób przechowywania drewna pod warunkiem, że zostaną spełnione następujące zasady:

  • Odpowiednia odległość (co najmniej 5 cm między szczapami a ścianą). Dzięki temu cyrkulacja powietrza zostanie zachowana.
  • Izolacja drewna od wilgotnego podłoża (pierwszy rząd układaj na ażurowej podstawie ok. 20 cm nad ziemią).
  • Wybieraj ścianę południową (mocna nasłoneczniona).
  • Zadbaj o zadaszenie.

Pergole na drewno kominkowe

Pergole zajmujące kilka metrów kwadratowych w ogrodzie to doskonałe miejsce na składowanie drewna. Jest jeden warunek: pergola musi posiadać zadaszenie.

Pergole na drewno kominkowe

Czytaj także:

Jaki stojak na drewno kupić?

Najlepszy sposób na składowanie drewna w domu i na zewnątrz

Funkcjonalny i praktyczny stojak na drewno

 

 


 

Cenisz sobie funkcjonalność i ePraktyczne rozwiązania? Mamy dla Ciebie prawdziwy HIT - wózek i stojak na drewno kominkowe GRAB 2w1! Użyj go raz, a na dobre zapomnisz o tym, jak ciężkie jest przenoszenie drewna kominkowego!

 

wózek i regał na drewno kominkowe 2w1