Niepostrzeżenie do naszego życia po raz kolejny zawitała jesień, a jeszcze chwila i z nieba spadną pierwsze płatki śniegu. W okresie tym bardziej niż kiedykolwiek przywiązujemy się do gorącego kubka ulubionej herbaty lub kawy. Spiesząc się jednak rano do pracy lub szkoły potrzebujemy rozwiązania, które pozwoli nam cieszyć się ulubionym napojem nawet poza domem. Doskonałą opcją w takiej sytuacji jest kubek termiczny, który pomoże utrzymać ciepło naszego napoju.

Jaki kubek termiczny zatem wybrać? Jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, by mieć pewność, że wybrany przez nas model jest tym najodpowiedniejszym.

Materiał

Głównym kryterium podczas wyboru kubka termicznego powinien być dla nas materiał, z którego wykonano jego wnętrze. Wybierać możemy spośród modeli o wnętrzu aluminiowym, plastikowym lub szklanym. Najlepszym rozwiązaniem są kubki szklane, gdyż w największym stopniu podtrzymują temperaturę napoju. Z drugiej jednak strony są one bardzo delikatne i często ulegają zniszczeniom na wskutek uderzeń. Co więcej, takie kubki są najcięższe w porównaniu do dwóch pozostałych propozycji.

Pojemność

Z reguły kubki termiczne projektowane są, by można było w nich pomieścić od 300-500ml napoju. Są one zatem doskonałą alternatywą dla tradycyjnych termosów, w których mieścimy od 500 do nawet 1500 ml.

Kształt

Zastanawiając się nad kształtem kubka, który pragniemy nabyć musimy zastanowić się nad tym, do czego będziemy go używać. Inaczej wygląda ten dedykowany jest do uchwytów samochodowych, inaczej zaś ten przeznaczony na wycieczki lub codzienne podróże komunikacją miejską. W każdym kubku znajdziemy specjalną pokrywkę, po przekręceniu której lub odblokowaniu specjalnym przyciskiem będziemy mogli napić się naszej kawy lub herbaty. Warto zwrócić uwagę na szczelność pokrywki, gdyż od tego czynnika w głównej mierze zależy czas, przez który ciepło będzie utrzymywane w kubku.

Cena

Często decydując się na zakup nowego sprzętu zwracamy uwagę na jego cenę. Na rynku znaleźć możemy kubki termiczne w różnych cenach – poczynając od 20, a kończąc na nawet 200zł. Za ceną niejednokrotnie podąża jakość nabywanego produktu, dlatego kupując tańszy kubek musimy liczyć się z jego gorszym wykonaniem, a także pojawieniem się możliwych usterek.

Kubki o wyższej cenie to modele niezwykle solidne, wytrzymałe, niezwykle proste w użyciu oraz w pełni niezawodne. Wybierane są m.in. na wędrówki wysokogórskie, kiedy potrzebujemy najlepszej jakości sprzętu.

Do codziennego użytku polecamy kubki termiczne ze średniej półki cenowej. Wśród takich modeli znaleźć można modele marki Contigo dostępne w naszym sklepie, m.in.

 

1. Kubek termiczny West 2.0 Loop w kolorze turkusowym

Kubek termiczny

 

2. Kubek termiczny Byron gunmetal

Kubek termiczny

 

Są one w 100% szczelne i wyposażone w innowacyjny system Autoseal, który umożliwia automatyczne zamknięcie pokrywy pomiędzy kolejnymi łykami napoju. Są doskonale wyprofilowane, dzięki czemu można je w prosty sposób obsługiwać w każdych warunkach, nawet podczas jazdy samochodem.

Alternatywą kubków termicznych Contigo są równie solidne i wytrzymałe kubki z kolekcji SWISS, które kuszą atrakcyjną ceną. Jest to znakomita propozycja dla tych osob, które nie dysponują zbyt dużymi środkami finansowymi, a chcą mimo wszystko cieszyć się ciepłem i aromatem ulubionej kawy w swoim kubku. My proponujemy Państwu 2 kubki z tej serii:

1. Kubek termiczny SWISS o pojemności 480ml

Kubek termiczny

2. Kubek termiczny SWISS o pojemności 380ml

Kubek termiczny


Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu, gdzie uzyskacie Państwo więcej informacji na temat kubków termicznych Contigo i SWISS.