Zima to okres wzmożonego zainteresowania akcesoriami kominkowymi przez te osoby, które ogrzewają swój dom ciepłem designerskiego kominka. Sięgamy po różne rozwiązania: drewutnie lub stojaki na drewno (zapraszamy z zapoznaniem się z wpisem: „Przechowywanie drewna, drewutnia czy stojak na drewno?”), jak również eleganckie regały na drewno kominkowe (spójrz na wpis: „Przechowywanie drewna opałowego: regał na drewno kominkowe – jaki wybrać?”).

Jak sami widzicie, pomysłów na przechowywanie drewna jest mnóstwo, wszystko zależy od naszych wymagań i preferencji. My pragniemy skupić się w tej chwili na oryginalnych koszach i nosidłach na drewno. Na jakie aspekty powinniśmy zatem zwrócić uwagę decydując się na wybór kosza lub nosidła?

Funkcjonalność

Jak wiadomo, okres zimowy wiąże się z koniecznością codziennego palenia w naszym kominku. Nowoczesne nosidła i kosze na drewno zostały zaprojektowane w taki sposób, by drewno w nich umieszczone stale było w zasięgu naszej ręki podczas palenia w kominku. Są one bardzo pojemne, dzięki czemu mieszczą w sobie taką ilość drewna, która wystarczy nam na długi czas.

Materiał

Idealne akcesoria kominkowe powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów po to, by służyły nam przez wiele sezonów. Jeżeli chodzi o nosidła na drewno należy zwrócić uwagę na to, z czego zbudowany jest stojak, w którym umiejscawiamy nosidło, jak również samo nosidło. Za wzorcowy przykład wziąć należy stalową podstawę, jak również nosidła wykonane z mocnych, bardzo wytrzymałych tkanin.

W przypadku koszy wybór jest znacznie ograniczony – z reguły spotykamy się z koszami wiklinowymi. Sploty zastosowane w nich powinny być jak najmocniejsze, dzięki czemu możemy udźwignąć nawet kilkadziesiąt kilogramów drewna jednorazowo.

Cena  

Niejednokrotnie głównym kryterium podczas wyboru nosidła lub kosza na drewno staje się dla nas cena. W naszej ofercie znaleźć zatem można produkty z różnych półek cenowych – te droższe, które swym luksusowym designem doskonale zaprezentują się w naszym salonie, jak również te tańsze, które również przetrwają lata.

 

Nasze propozycje nosideł na drewno to wysokiej klasy produkty marki Blomus. Firma jest ekspertem w produkcji eleganckich artykułów wyposażenia wnętrz.

 

1. Stojak na drewno z nosidłem – Mokka

Stojak


2. Stojak na drewno z nosidłem – czarny

Stojak

 

Oba stojaki wykonano z matowej stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Nosidła zbudowane zostały natomiast z tkaniny syntetycznej, dzięki czemu są również odporne na uszkodzenia. Ich minimalistyczny, luksusowy design sprawia, że znakomicie zaprezentują się w naszym salonie.

 

3. Kosz na drewno

Kosz

 

Kosz na drewno to produkt polskiego producenta, który jest dystrybuowany bezpośrednio przez nasz sklep ePraktyk.pl. Duży, wiklinowy kosz jest w stanie pomieścić aż 30 kg drewna, dzięki czemu nie musimy się martwić o brak opału do naszego kominka.

 

 


 

Cenisz sobie funkcjonalność i ePraktyczne rozwiązania? Mamy dla Ciebie prawdziwy HIT - wózek i stojak na drewno kominkowe GRAB 2w1! Użyj go raz, a na dobre zapomnisz o tym, jak ciężkie jest przenoszenie drewna kominkowego!

 

wózek i regał na drewno kominkowe 2w1