Odwiedzają Cię goście i szukają w Twojej kuchni kosza na śmieci? Prawdopodobnie pierwszym miejscem, do którego zaglądną będzie wówczas szafka pod zlewozmywakiem. Jest to miejsce, w którym najczęściej chowamy kosz na śmieci przechowujące zużyte opakowania, butelki, szkło, jedzenie i inne odpady. Mogłoby się wydawać, że kosz na śmieci to dodatek niepozorny i całkowicie zwyczajny, jednak prawda jest zupełnie inna – swym niezwykłym i atrakcyjnym designem coraz częściej zdobi nasze kuchnie.

W dobie XXI wieku coraz częściej decydujemy się na to, by dbać o środowisko również we własnym domu – wybieramy takie kosze na śmieci, które pomogą nam je segregować według materiału i rodzaju odpadów, które wyrzucamy. By skutecznie i prawidłowo segregować śmieci z reguły potrzebujemy kilku takich pojemników, jednak producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i projektują takie kosze, które są w stanie pomieścić różne rodzaje odpadów.

W jaki sposób wybrać odpowiedni kosz do ekologicznej segregacji śmieci? Na co zwrócić uwagę? Oto kilka naszych wskazówek.

Nowoczesny kosz do segregacji śmieci 

 

Funkcjonalność

Jeżeli decydujemy się na segregację śmieci w naszym gospodarstwie domowym, powinniśmy pamiętać o tym, by wybrany przez nas pojemnik lub pojemniki były w stanie zmieścić się nawet w małej kuchni. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku kosz wielokomorowy z szufladami, dzięki któremu zaoszczędzimy przestrzeń w naszej kuchni i będziemy mogli go ustawić w dowolnie przez nas wybranym miejscu. Niejednokrotnie takie kosze posiadają zamontowane kółeczka do ich przenoszenia, co jest świetnym patentem dla tych osób, tkóre chcą taki kosz przenosić.  

Co więcej, producenci oferują nam także modele z zamontowanym filtrem węglowym, który pozwala na skuteczne pozbywanie się nieprzyjemnej woni ze śmieci. Jak widać współczesny kosz do segregacji śmieci wcale nie musi nam się już kojarzyć z brzydkimi zapachami!

 Kosz na śmieci pod zlewozmywakiem

 

Design

W dzisiejszych czasach brzydki, plastikowy kosz na śmieci to już przeżytek! Obecnie producenci zaskakują nas coraz ciekawszymi rozwiązaniami w wyglądzie koszy na śmieci, również tych do ich segregacji. Możemy wybrać modele o lekko zaokrąglonym kształcie, te proste i klasyczne, a także takie z pedałem lub przyciskiem dotykowym do otwierania pokrywy.

 

Materiał

To, na jaki rodzaj materiału się zdecydujemy zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, jak również wystroju kuchni i miejsca, w którym ustawimy na kosz do segregacji śmieci. Te umieszczane w szafce pod zlewozmywakiem najczęściej wykonane są z plastiku, natomiast te ustawiane w miejscu widocznym zbudowane są ze stali nierdzewnej lub metalu. Jeżeli chcemy by kosz do segregacji posłużył nam przez wiele lat, to warto pamiętać o tym, by przed zakupem sprawdzić wytrzymałość materiałów, z których jest on wykonany.

 Segregacja śmieci w Twoim domu

Źródło: https://www.dom.pl/wyposazenie-szafek-ciekawe-pomysly-na-segregacje-smieci.html

 

 Na koniec nasza propozycja nowoczesnych, bardzo funkcjonalnych koszy do segregacji śmieci oferowanych przez znaną markę Joseph Joseph. Są to modele z wyjątkowej kolekcji Intelligent Waste, którą wyróżnia bardzo duże zaawansowanie technologiczne przekładające się na najwyższą jakość produktów.

 

1. Innowacyjny kosz do segregacji śmieci TOTEM o pojemności 60 litrów

Kosze do segregacji śmieci z kolekcji TOTEM to przede wszystkim ukierunkowanie na komfort użytkowania. Wyposażone w pojemne komory i szuflady, sprzyjają szybkiemu i bezproblemowemu segregowaniu odpadów. Zastosowano w nich filtr węglowy niwelujący nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu są one jeszcze bardziej higieniczne. Prezentowany kosz wykończono w połączeniu koloru grafitowego i zielonego, jednak dostępne są także inne wersje kolorystyczne.

Funkcjonalny kosz do segregacji śmieci TOTEM

 

 

2. Kosz na śmieci TITAN z systemem zgniatania śmieci, pojemność 30 litrów

Druga propozycja to nowoczesny kosz na śmieci z kolekcji TITAN, który zachwyca najwyższą jakością wykonania - testowany był 100 000-krotnie między innymi przez Good Housekeeping Institute. Dzięki inteligentnemu systemowi zgniatania śmieci ograniczamy konieczność częstych wymian worków, natomiast filtr węglowy wpływa na skuteczne redukowanie nieprzyjemnych zapachów z kosza.

Inteligentny kosz na śmieci TITAN

 

A jak to wygląda u Was? Jaki kosz do segregacji śmieci wybraliście? Co było dla Was najistotniejsze? Zapraszamy do dyskusji!