Odpowiednio dobrany kask narciarski to gwarancja pełnego bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych sam kask narciarski może być jednak dla nas niewystarczający, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup kominiarki, która zakładana jest pod kask.

Celem takiej kominiarki jest przede wszystkim ochrona głowy przed działaniem niskich temperatur. Co więcej, doskonale zabezpiecza także szyję zawodnika, dzięki czemu nie jest on narażony na kontakt z mroźnym powietrzem. Kominiarka posiada z reguły specjalny otwór na oczy i usta, jednak w razie potrzeby możemy ją również zaciągnąć na nos.

 

Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru najlepszej dla nas kominiarki? Oto kilka naszych wskazówek:

 

1. Materiał

Warunkiem odpowiedniego doboru kominiarki jest przede wszystkim wysokiej jakości materiał, z którego jest wykonana. Tkanina ta powinna być delikatna, by nie podrażniać skóry naszej twarzy, jak również doskonale dopasowana do głowy, by nie uwierała nas podczas jej użytkowania. Ponadto, materiał powinien być na tyle cienki, by z powodzeniem mieścił się pod kaskiem, jednak odpowiednio gruby, by mimo wszystko gwarantował ciepło.

Nasza propozycja to kominiarki wykonane z wełny Merino, które oferuje marka Boll. Materiał ten znakomicie chroni przed zimnem, niweluje brzydkie zapachy, świetnie pochłania wilgoć, a także chroni przed promieniowaniem UV.

 

2. Budowa

To, w jaki sposób zbudowana jest kominiarka jest niezwykle istotne podczas późniejszego jej użytkowania. Jeżeli chcemy cieszyć się nie tylko komfortem, ale także ciepłem na stoku narciarskim, to warto zainwestować w kominiarkę, która będzie chronić zarówno głowę, jak i szyję. Odpowiednio zbudowana kominiarka powinna posiadać otwór na oczy i usta, dzięki czemu wilgoć będzie bezproblemowo odprowadzana podczas oddychania.

 

3. Rozmiar

Kominiarka powinna być maksymalnie dopasowana do naszej głowy – nie powinna być ani zbyt duża, ani zbyt ciasna. Decydując się na zakup internetowy często ciężko jest nam dokonać odpowiedniego wyboru, zatem proponujemy wybór kominiarki w rozmiarze uniwersalnym, co również proponuje marka Buff. Ich produkty będą świetnie leżeć na każdej głowie, zapewniając komfort i ciepło.

 

Jak już wspomnieliśmy, naszą propozycją są produkty marki Buff. Firma od lat zajmuje się produkcją oryginalnych akcesoriów sportowych, które wybierane są przez zawodników z całego świata. Kominiarki Buff są ciepłe, wygodne, a co najważniejsze – maksymalnie dopasowane do twarzy sportowca. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

 

1.       Kominiarka Lightweight Merino Wool Balaclava Buff Black – męska w kolorze czarnym

Kominiarka Lightweight Merino Wool Balaclava Buff Black - męska

2.       Kominiarka Merino Wool Balaclava Buff – damska w kolorze fioletowym

Kominiarka Merino Wool Balaclava Buff Fioletowa dla kobiet

3.       Kominiarka Thermonet Baclava Buff Arrowhead Multi – unisex, wielokolorowa

 Kominiarka Thermonet Baclava Buff Arrowhead Multi - unisex

 

 

Świetną alternatywą dla kominiarki jest także oryginalna chusta wielofunkcyjna marki Buff, którą wykorzystać możemy również jako kominiarkę, czapkę, szalik, maskę lub bandanę. Poniżej przedstawiamy kilka z możliwych zastosowań chust Buff:

Zastosowania chust wielofunkcyjnych Buff