Relaks w zaciszu własnego ogrodu, cichy świergot ptaków i delikatne promienie słońca otulające nasze ciała – któż z nas nie marzy o takim właśnie po południu spędzonym na relaksie z bliskimi? Zamiast wydawać pieniądze na drogie zabiegi w salonach SPA, może warto zastanowić się nad stworzeniem swojego prywatnego, ogrodowego SPA, które również zapewni nam niezaliczoną ilość wrażeń?

Pragnąc zaaranżować własną oazę spokoju i relaksu coraz częściej decydujemy się na zakup sauny ogrodowej, balii ogrodowej lub SPA. Produkty te z reguły inspirowane są norweską architekturą wyrażoną poprzez zastosowanie naturalnego drewna i harmonię wzorów. Doskonałym przykładem takich produktów są te oferowane przez markę Dreamland (www.dreamland.org.pl).

Jak wybrać zatem idealny sprzęt do naszego ogrodowego SPA?

 

Sauny ogrodowe

Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu sauny do naszego ogrodu, jest materiał,  którego zbudowany jest sprzęt. Ważne,  by było to drewno termiczne, które wyróżnia podwyższona trwałość, wytrzymałość, jak również to, że jest ono przyjazne dla środowiska.

Sauny ogrodowe oferowane w sklepie Dreamland zachwycają nietuzinkowym designem i wykonaniem z „ciepłego”, naturalnego drewna. Sprzedawane są wraz z kompletnym wyposażeniem w postaci: pieca z kamieniami, ławeczek, opasek ze stali nierdzewnej, podestu, naturalnego i nieimpregnowanego drewna, jak również szklanych drzwi.

 Sauna ogrodowa drewniana marki Dreamland

 

SPA ogrodowe

SPA ogrodowe to doskonałe rozwiązanie szczególnie zimową porą. Wydawać by się mogło, że grudniowe i styczniowe mrozy nie sprzyjają spędzaniu czasu w ogrodzie lub na tarasie, jednak okazuje się, że nic bardziej mylnego! SPA zimą to istny raj dla każdego, kto pragnie rozluźnić ciało i przenieść się na moment w klimat gorącego lata. Unosząca się z niego para wodna doskonale wpływa na nasze ciało i samopoczucie, a czas spędzony w nim z rodziną i przyjaciółmi staje naprawdę niesamowitą zabawą.

W przypadku SPA również warto zwracać uwagę na jej wykonanie, by mieć pewność, że posłuży nam w naszym ogrodzie lub tarasie przez wiele lat.

Jacuzzi ogrodowe wykonane z drewna, Dreamland 

 

Szukając alternatywy dla leczniczych balii ogrodowych, warto zainteresować się nowoczesnymi SPA ogrodowymi z hydromasażem, wśród których znaleźć można między innymi wysokiej klasy produkty oferowane przez markę Wellis. Jednymi z najciekawszych propozycji są:

1. Relaksacyjna wanna ogrodowa z masażem wodnym Pluto z kolekcji MyLineSpa

Wanna ogrodowa SPA Pluto to model z kolekcji MyLineSpa, który doskonale dopełnia wnętrze łazienki, jak również podkreśla charakter każdego ogrodu i tarasu. Wyposażona została w trzy miejsca siedzące i dwa miejsca leżące, zatem równocześnie może z niej korzystać cała rodzina. Doskonale radzi sobie z uporczywym bólem w okolicach szyi i ramion.

Jacuzzi ogrodowe z hydromasażem Pluto Wellis

2. Luksusowe, okrągłe SPA ogrodowe SPA Earth z kolekcji MyLineSpa

Drugą propozycją marki Wellis jest okrągła wanna z hydromasażem Earth, która również należy do wyjątkowej kolekcji MyLineSpa. Swoim kształtem przypomina zaprezentowane przez nas balie drewniane, posiada 22 atrakcyjne dysze wodne, które gwarantują leczniczy masaż dla pięciu osób dorosłych. Co więcej, wanna dostępna jest w dwóch kolorach obudowy i wielu wariantach kolorystycznych powłoki SPA.

Okrągłe jacuzzi Earth z mocnym hydromasażem z kolekcji MyLineSpa

 

Balie ogrodowe – balie do schładzania i balie ogrzewane

Balia ogrodowa nazywana jest także sauną japońską, gdyż w doskonały sposób łączy w sobie atuty klasycznej sauny, jak również nowoczesnego SPA. Prezentowana jest jako drewniana beczka, którą wypełnia się wodą podobnie jak wannę lub SPA. Wyróżniamy tu balie do schładzania, jak również balie podgrzewane.

Drewniana balia do schładzania wykonana jest z drewna ze szczelnym wypełnieniem z akrylu. Wkład ten jest niesamowicie istotny, gdyż chroni nasz sprzęt przed rozszczelnieniem. Dzięki niemu mamy niemal 100% gwarancji, że nasza balia posłuży nam przez wiele lat. Balie do schładzania stworzono po to, by móc szybko i dokładnie ochłodzić nasze ciała po gorących seansach w saunie ogrodowej.

Balia drewniana do schładzania Dreamland

 

Balie podgrzewane to klasyczne modele, które gwarantuje relaks podczas kąpieli na świeżym powietrzu nie tylko w lecie, ale przede wszystkim zimą. Woda podgrzewana jest w nich specjalnym piecem na drewno, w które wyposażony jest każdy sprzęt. 

Ruska bania marki Dreamland

 

 

 


Pozostając w temacie SPA ogrodowego, pragniemy zachęcić Was do zapoznania się także z naszą najnowszą ofertą pierwszych w Polsce, energooszczędnych SPA ogrodowych z potrójną izolacją i silnym hydromasażem: 

1. SPA ogrodowe Eva

2. SPA ogrodowe Adam

3. SPA ogrodowe Ibiza