Meble ogrodowe to niezaprzeczalnie doskonały sposób na nadanie naszemu ogrodowi, tarasowi lub balkonowi przytulnego charakteru. Dzięki nim możemy się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, a także spędzić miło czas z rodziną lub znajomymi w ciepłe, leniwe popołudnie. Należy jednak pamiętać o tym, by właściwie o nie dbać, dzięki czemu pozostaną w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Większość mebli ogrodowych oferowanych na rynku wykonana jest z technorattanu, który nie wymaga dodatkowej konserwacji ani pielęgnacji. Doskonałym sposobem na ich zabezpieczenie jest zatem dobrze dobrany pokrowiec na meble ogrodowe, który ochroni je przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi oraz wnikaniem brudu. Czym się zatem kierować podczas wyboru pokrowca na nasze meble ogrodowe?

 

Przeznaczenie pokrowca

Zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego pokrowca na meble ogrodowe, musimy zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompletu mebli ogrodowych wraz z dedykowanym dla nich pokrowcem. Jeżeli jednak nie zaopatrzyliśmy się w taki komplet, powinniśmy dobierać pokrowiec pod kątem rodzaju meble, jego wielkości i kształtu. Na rynku znajdziemy zatem pokrowce na stół, leżak, huśtawkę, grilla, czy też fotel. Wybierać możemy spośród pokrowców okrągłych, które najlepiej sprawdzają się w przypadku stołów, jak również kwadratowych lub prostokątnych.

Parametry techniczne

Istotnym wskaźnikiem podczas wyboru pokrowca na meble ogrodowe jest materiał, z którego został wykonany. Wśród najpopularniejszych tworzyw znaleźć można poliester, polietylen lub folię. Następnym aspektem jest to, czy pokrowiec jest odporny na promieniowanie UV – jeżeli nie przepuszcza promieniowania słonecznego, to możemy mieć pewność, że nasze meble będą chronione przed utratą oryginalnego koloru.

Pokrowiec na meble ogrodowe powinien być odpowiednio elastyczny, by móc go w prosty sposób nakładać i ściągać. Co więcej, najlepiej by był zapinany na zamek błyskawiczny, który w doskonale zabezpieczy go przed wnikaniem brudu.

 

Wiemy już, na co zwrócić uwagę podczas wyboru pokrowca na meble ogrodowe – warto zatem zapoznać się z przykładowymi produktami, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Nasza propozycja to pokrowce na meble ogrodowe marki Pokromex, wśród których znajdziemy model na grilla, meble lub huśtawkę.

 

1. Pokrowiec ogrodowy na grilla

Wykonany z wytrzymałego, tkanego poliestru, nieprzemakalny i solidnie wykonany pokrowiec ogrodowy na grilla, który świetnie sprawdza się w przypadku ochrony grilla gazowego, okrągłego lub z kominem.

Funkcjonalny pokrowiec na grilla okrągłego, gazowego lub z kominem

2. Pokrowiec na meble ogrodowe – okrągły lub prostokątny

Pokrowiec jest doskonale dopasowany do każdego rodzaju mebli ogrodowych – zarówno do okrągłych stolików, jak i do foteli, sof lub dużych, prostokątnych stołów ogrodowych. Wykonano go z poliestru uszczelnionego izolacją.

Okrągły lub prostokątny pokrowiec na meble ogrodowe

3. Funkcjonalny pokrowiec na parasol lub meble ogrodowe

Świetna propozycja do zabezpieczenia naszego parasola ogrodowego lub mebli – huśtawki, ławki, czy też leżaka. Pokrowiec jest nieprzemakalny, idealnie dopasowany do mebli i bardzo wytrzymały.

Nowoczesny pokrowiec na parasol, huśtawkę, leżak