Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami wiosny zaczyna się powoli sezon ogrodowy. Wiosna, lato oraz wczesna jesień to okres, kiedy chętnie swój wolny czas spędza się właśnie na zewnątrz. Nie ma bowiem nic lepszego niż chwila relaksu spędzona w hamaku z ulubioną książką. Warto więc zadbać o to, aby ogród rzeczywiście był miejscem pięknym i odpowiednim do odpoczynku. Co powinno się zatem znaleźć w ogrodzie?

Od jakiegoś czasu coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się różnego rodzaju hamaki. Są one ciekawą alternatywą dla dobrze znanych już ogrodowych huśtawek. Wybór na rynku w tym względzie jest zresztą coraz większy. Co ciekawe, obecnie produkowane hamaki wcale nie muszą być zawieszone na drzewie. Sprzedawane są bowiem często na specjalnie przygotowanych stojakach. Zachwycają przy tym różnorodnością form i kształtów.

huśtawka do domu i ogrodu

Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim klasyczne bawełniane hamaki na drewnianej podstawie. Wykonywane są m.in. z drewna świerkowego, które wykazuje sporą wytrzymałość i odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. Poddawane jest ono procesowi suszenia oraz impregnacji kąpielowej, która wpływa na poprawę jego parametrów. Takie hamaki stanowią idealne miejsce na popołudniową drzemkę. Potrafią utrzymać ciężar nawet do 120-140 kg. Większego problemu nie sprawia ich montaż czy demontaż. W razie deszczu można je więc w łatwy sposób schować.

hamiaki

Ciekawym rozwiązaniem są także efektowne fotele wiszące. Sprawdzają się w każdym ogrodzie jako alternatywa dla hamaka. W przeciwieństwie do niego pozwalają bowiem na osiągnięcie pozycji siedzącej. Dzięki dużej średnicy mieszczą się w nich nawet osoby wysokie. Co ciekawe, takie fotele wyposażone są krętlik, który pozwala im na obracanie się wokół własnej osi. Fotele tego typu również wykonywane są z drewna oraz wysokiej jakości bawełny. W razie potrzeby tapicerkę można za pomocą zamków błyskawicznych szybko zdjąć i wyprać w pralce automatycznej. W sprzedaży są również warianty dwuosobowej takich foteli, które mają formę zbliżoną do podwieszanej huśtawki.

W każdym ogrodzie, o ile w domu znajduje się na przykład kominek, powinien znaleźć się też funkcjonalny stojak na drewno. W zależności od wielkości taki stojak można postawić na tarasie czy w ogrodzie obok domu. Dzięki takiemu stojakowi drewno jest odpowiednio wentylowane, co zapewnia mu doskonałe warunki do suszenia się. Poza tym sprzedawane obecnie stojaki są wytrzymałe, stabilne, a także łatwo się składają i rozkładają. Produkowane są z materiału, który nie ulega procesowi korozji. Zresztą można zawsze dokupić do nich specjalny pokrowiec skutecznie chroniący drewno przed wilgocią i deszczem.

stojaki na drewno

Dobrze dobrany stojak na drewno nie tylko dobrze chroni drewno przed warunkami atmosferycznymi różnego rodzaju, ale i stanowi wyjątkową dekorację ogrodu. Dzięki efektownemu designowi drewno prezentuje się bowiem bardzo estetycznie. Poza tym warto pamiętać, że samodzielne ułożenie drewna na ziemi  jest problematyczne i często prowadzić do jego zniszczenia.

OFERTA - HAMAKI

OFERTA - STOJAKI NA DREWNO