W upalne, gorące letnie dni nie ma nic przyjemniejszego i bardziej orzeźwiającego jak pyszna, mrożona herbata. Nie daj się namówić na kupny, niezdrowy napój z butelki – prawdziwą Ice Tea przygotujesz dosłownie w kilka chwil i będziesz mieć pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi tylko to, co najlepsze.

Wieczór spędzony na wypoczynku ze szklanką pysznej, zdrowej mrożonej herbaty doskonale poprawi ci nastrój, orzeźwi i doda pozytywnej energii. Możesz wybrać swój ulubiony smak i przygotować Ice Tea z dowolnych składników bazując na podstawowym przepisie podanym poniżej.

Do przygotowania mrożonej herbaty potrzebujesz:

  • 4 łyżeczki dobrej liściastej herbaty,
  • wodę,
  • ulubione świeże owoce,
  • kostki lodu,
  • listek mięty lub melisy.


Pyszną herbatę mrożoną możesz przygotować w prosty i szybki sposób przy użyciu nowoczesnego DZBANKA SENCHA» lub praktycznego i funkcjonalnego DZBANKA TEA-JANE». Wystarczy, że zaparzysz w nich liście swojej ulubionej herbaty i odstawisz do schłodzenia. Zrób nieco silniejszy wywar a następnie dodaj do niego chłodnej, przegotowanej wody.

Rozlej herbatę do stylowych SZKLANECZEK Z UCHWYTAMI» a następnie dorzuć kostki lodu i świeże owoce.
Herbata mrożona doskonale smakuje podana ze świeżym grejpfrutem, arbuzem, brzoskwiniami czy limonką. Na koniec dorzuć do szklanek listki świeżej mięty lub melisy.

Zobacz też STYLOWY CZAJNIK DO PARZENIA HERBATY»