Sklep ePraktyk.pl

Nordic Ware

Brak produktów spełniających kryteria.

Nordic Ware

Historia amerykańskiej marki Nordic Ware sięga 1946 roku, kiedy to małżeństwo Dorothy i H. David Dalquist założyło w Minneapolis niewielką firmę zajmującą się produkcją wszelakich form i patelni do wypieków. Ich oryginalny design i szerokie możliwości zastosowania sprawiły, że w bardzo krótkim czasie podbiły one serca amerykańskich pań domu, które nabywały ich formy do babek i babeczek. Sukces ten przełożył się także na zwycięstwo babki upieczonej w formie Nordic Ware na państwowym konkursie wypieków w 1966 roku.

Klientów zachwyca nie tylko wygląd, ale także jakość materiału, z których wykonane są formy. Każda z nich stworzona została z kutego aluminium, które wyróżnia wysoka trwałość i wytrzymałość, jak również znakomite przewodzenie ciepła.

Firma Nordic Ware zajmuje się także produkcją wysokiej klasy garnków, patelni oraz naczyń do pieczenia na grillu. Marka zapoczątkowała również erę produkcji naczyń, w których możemy nie tylko podgrzewać, ale także przyrządzać dania w kuchenkach mikrofalowych.