Sklep ePraktyk.pl

GreenPan

Brak produktów spełniających kryteria.

GreenPan to belgijska firma, która działa na rynku sprzętu kuchennego od 2007 roku. Marka rozpoczęła swoją działalność od spektakularnego projektu patelni, która stała się początkiem „ceramicznej rewolucji”. GreenPan opatentowała bowiem innowacyjną, antyprzywieralną powłokę ceramiczną ThermolonTM. Uważana jest ona za pierwszą na świecie powłokę, która w swoim składzie nie zawierała popularnego teflonu, który niejednokrotnie korzysta ze szkodliwego kadmu i ołowiu.

Pierwsze patelnie marki GreenPan wywołały prawdziwą furorę na rynku kuchennym – w ciągu 4 godzin sprzedano bowiem aż 24 tysiące sztuk patelni. Wyjątkowe odkrycie marki GreenPan miało znaczący wpływ na propagowanie zdrowego odżywiania wśród społeczności, którą zachęcono do samodzielnego gotowania w domu.

Najnowszą odmianą wspomnianej powłoki jest powłoka diamentowa, która znacznie zwiększa wytrzymałość patelni i znakomicie przewodzi ciepło.

Z biegiem czasu marka GreenPan przekształcona została w duży koncern o nazwie The Cookware Company. Gromadzi on kilka siostrzanych marek: GreenLife, VitaVerde, GreenChef, Fiesta, a także markę GreenPan.