Sklep ePraktyk.pl
Kontakt odnośnie zamówień email info@epraktyk.pl lub Whats'app +48 530 737 841

Kominiarki

Siatka  Lista 

Siatka  Lista 

Kominiarki sportowe, narciarskie, profesjonalne

Jak powszechnie wiadomo uprawianie niektórych sportów wymaga pewnych zabezpieczeń, aby ta aktywność nie zakończyła się urazem.  Niektórzy(motocykliści) ubierają kominiarki zawsze, natomiast inni dopiero wtedy kiedy zrobi się zimno i wietrznie. Kominiarki pod kaski motorowe(balaklawa) pełnią wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim kominiarki pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe pełnią funkcje ochronne przed niską temperaturą. Dodatkowo stanowią pewne zabezpieczenie podczas wyższych prędkości. Często kominiarki posiadają z przodu tzw. windstopper, który chroni motocyklistę czy narciarza przed warunkami atmosferycznymi. 

      Kominiarki pod kaski sprawdzają się także w cieplejszym okresie, gdyż materiał, z którego są wykonane pozwala wchłonąć pot tym samy oszczędzając poszycie i poduszki kasku. Kominiarki sprawdzają się także u posiadaczy kasków z niższej półki, gdyż pozwoli zachować należytą higienę. Sprawdza się także, gdy często motocyklista zabiera ze sobą pasażerów. Ponadto chroni również kark w gorące, słoneczne dni.

Jakie wyróżniamy kominiarki pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe ?

     Kominiarki można już kupić za 20 złotych. Są to bawełniane kominiarki, ale zazwyczaj nie posiadają wiatrochronnych kołnierzy z przodu. W ofercie dostępne są kominiarki z jednym dużym otworem na oczy, ale mogą być też z dwoma lub jednym otworem dla oczu i ust. Jednakże najbardziej praktycznym rozwiązaniem są kominiarki pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe z jednym dużym otworem na oczy, gdyż inne modele mogą ograniczać pole widzenia. Inny podział dotyczy materiałów użytych przy produkcji kominiarek na:

  • ocieplane,
  • termoaktywne,
  • z windstopperem lub bez.

 

    Oczywiście kominiarki pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe są mocno zindywidualizowane z uwagi na firmę, która je wyprodukowała, ale też umieszczone na nich grafiki. Oczywiście warto zapamiętać, aby przed wjazdem na stację benzynową zdjąć kominiarkę, która może źle się kojarzyć. Poza tym taka prośba może pojawić się ze strony personelu stacji. Jakie są zalety używania kominiarek pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe. Kominiarki to nie tylko nakrycia łowy, ale element ubioru, który zapewnia:

 

  • odpowiednią wentylację skóry,
  • odprowadzenie nadmiaru wilgoci, dzięki czemu skóra pozostaje sucha,
  • zapewnienie komfortu w trakcie jazdy,
  • chroni kark przed poparzeniem słonecznym.

 

    Produkty zapewniają również ochronę przed zimnem, wiatrem i innymi otarciami. Ochroną są objęte kark, szyja, a nawet uszy. Założenie kominiarki pod kask zapewni ochronę wyściółki kasku przed potem i brudem. Współcześnie kominiarki są wykonywane w technologii bezszwowej i są ogólnodostępne. Użyte do ich produkcji materiały zapewniają dostosowanie do kształtu głowy. Każdy motocyklista, rowerzysta czy narciarz powinien posiadać kominiarkę, która zapewni mu zdrowie, bezpieczeństwo i higienę. Kominiarki pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe są produkowane zarówno przez markowe jak i nieznane firmy. W związku z tym może pojawić się problem, że co firma to inna rozmiarówka, więc dobrze jest zmierzyć obwód głowy, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Kominiarki pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe są dostępne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, o czym świadczy ich bogata kolorystyka. 

     Kominiarki to idealny element garderoby w trakcie jazdy na rowerze, rolkach , nartach a także w sportach motorowych  czy zimowych. Przede wszystkim spełnia swoje zadania ochronne i higieniczne. Kominiarki to także ważny element ubioru dla aktywnych kobiet, które miałyby problem po zdjęciu kasku. Kominiarki pod kaski narciarskie, motorowe i rowerowe pozwalają zabezpieczyć wszystkie włosy i zachować je wszystkie na miejscu. Włosy zachowują naturalną pozycję, dzięki czemu się nie plączą. Zapewniają także odpowiedni komfort termiczny włosów. 

    Wybór odpowiedniej kominiarki zależy przede wszystkim od odpowiedniego rozmiaru oraz modelu przeznaczonego do konkretnej aktywności. Jednakże dostępny wybór daje nieograniczone możliwości dla wszystkich zainteresowanych zakupem.