Sklep ePraktyk.pl
Kontakt odnośnie zamówień email info@epraktyk.pl lub Whats'app +48 530 737 841

Akcesoria do win

Siatka  Lista 

Siatka  Lista 

Akcesoria do win: stojaki, korkociągi, zestawy, pojemniki


Według statystyk zmienia się gust Polaków jeśli chodzi o alkohole. Z roku na rok pijemy coraz mniej wódki(być może trudno w to uwierzyć, ale jest to prawda), natomiast coraz częściej sięgamy po dobre wina. Jednak kultura picia wina w Polsce nadal nie jest tak wysoko rozwinięta, jak w krajach takich, jak na przykład Francja, Portugalia albo Hiszpania, gdzie wino jest głównym trunkiem od wielu stuleci. Picie wina nie sprowadza się bowiem do samego wychylenia kieliszka: to swoisty ceremoniał. Nieodłącznym elementem tego ceremoniału są gustowne akcesoria do wina.

Zestawy do wina

Dobry zestaw do win powinien odnzaczać się dwoma podstawowymi cechami: gustownym designem oraz funkcjonalnością. Wbrew obiegowemu mniemaniu, wcale nie musimy rujnować swojego portfela na to, aby kupić dobry, naprawdę elegancki zestaw do win(w krajach o wysokiej kulturze picia wina wcale nie korzysta się tylko i wyłącznie z bardzo drogiego sprzętu; nie każdy Hiszpan lub Francuz, który jest koneserem tego wykwitnego trunku, posiada akcesoria warte tysiące euro). Pierwszy z wymienionych punktów, czyli gustowny wygląd, chyba nie wymaga dodatkowych objaśnień. Co jednak w kontekście akcesoriów do wina oznacza funkcjonalność? Chodzi przede wszystkim o to, aby zestaw zawierał wszystko, co jest potrzebne koneserowi wina, a więc między innymi termometr, korkociąc, okapnik czy obcinak do folii. Oprócz tego, wszsytkie akcesoria powinny odnaczać się trwałością oraz wysoką jakością wykonania.

 Zestaw do wina jako prezent?

Zestawy do win to idealny prezent. Oczywiście, nie dla każdego(osiemnastolatek, który dostanie w prezencie urodzinowym na „osiemnastkę“ ekskluzywny zestaw do win wcale nie musi być tym zachwycony). Jeśli jednak wiemy na temat osoby, którą chcemy obdarować, że gustuje w winach, to zestaw do win powinien być doskonałym pomysłem na prezent. Wbrew częstemu przekonaniu, osoba której podarujemy taki zestaw wcale nie musi być zaawansowanym koneserem: może właśnie posiadanie pięknego zestawu do win obudzi w niej prawdziwą pasję do tego trunku i w konsekwencji zacznie ona zgłębiać swoją wiedzę na temat win, próbować nowych smaków, aż w końcu stanie się koneserem.

Zestaw do win Dreamwood

Firma Dreamwood to jeden z najbardziej renomowanych producentów zestawów do win, jacy działają na polskim i nie tylko polskim rynku. Spośród wielu dostępnych możliwości, to właśnie zestaw do win Dreamwood wydaje się najlepszym rozwiazaniem i zbiera najlepsze recenzje od specjalistów. Zestaw składa się z gustownego etui najwyższej jakości(tworzywem jest drzewo bambusowe, które charakteryzuje się niepowtarzalnym wyglądem a zarazem wyjątkową wytrzymałością. W zestawie Dreamwood nie zabraknie wszystkich potrzebnych akcesoriów, a więc termometru, korkociągu,okapnika, obcinaka do folii. Zestaw zawiera równiez 3 zatyczki do butelek. Dodatkowo, za niewielką opłatą możemy zamówić również wysokiej jakości grawer